"TALEPLERİ NOT ALDIK"
Eğitim-Bir-Sen
Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; “Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Yönetimi olarak bu hafta Pamukova ilçemizde ki okullarımızı ziyaret ettik. Eğitim çalışanlarımızla buluştuk, hasbihal ettik. Eğitim çalışanları olarak sıkıntılarımızı, yapılması gerekenleri, talepleri not aldık” şeklinde konuştu.

Mengen, promosyonlar konusundaki bilgi kirliliğine açıklık getirdiklerini, meslek kanunun iyileştirilmesi için emek verdiklerini ve mücadele etmeye devam edeceklerini, vergi dilimin yüzde 15 ‘te sabitlenmesi gerektiğini, kariyer basamaklarının sahanın tepkileri göz önüne alınarak yeniden düzenlenmesi gerektiğini, eğitimde şiddetin önlenmesi, taşıma öğrenci servisleriyle öğretmenlere yüklenen angarya işler ile güncel konular üzerine açıklamalar yaptığını söyledi.

ebs pamukova (1)
Mengen; "Kamu görevlileri sendikacılığında işçi sendikacılığındaki gibi yetkili olmanın bir usulü var ama işçi sendikacılığındaki gibi yetkilinin hukukunu koruyan bir hüküm yok. Halbuki emeğin patent hakkı olmalıdır. Her sorunumuzu çözmek için mücadelemiz sürüyor. 'Emek Mücadelemizle 802 Kazanım' kitabımızla alınan mesafeyi kaydederken, yeni kazanımlar için ise her gün yeniden cehdediyoruz. Mücadele ettiğimiz her sorunu çözdük diyemeyiz ama çözdüğümüz tüm sorunlar mücadele ettiklerimizdir. Sorunları örgütlü gücümüzle çözüyoruz. Onun için örgütlü gücümüzü daha da büyütmeyi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

ebs pamukova (5)

ebs pamukova (4)

ebs pamukova (3)

ebs pamukova (2)