YÜZLERCE KAZANIMA İMZA
Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Mengen, yetkili oldukları günden bugüne yüzlerce kazanıma imza attıklarını, imkânları artırdıklarını ifade ederek, “Biz hiçbir zaman sorunlardan beslenmedik, çözümlerle güçlendik. Güveni güce, gücümüzü ise kazanımlara vesile kılmaya devam edeceğiz” dedi.

ebs sapanca  (6)
Mengen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplu sözleşme hakkını alan, eksiklerine rağmen Öğretmenlik Meslek Kanunu için adım atılmasını sağlayan, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte 600 bini bulan çerçeveyi genişleten, 3600 ek göstergenin çıkmasını sağlayan Eğitim-Bir-Sen’dir. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesini, nöbet görevine ücret ödenmesini sağlayan, öğretmen ve öğretim elemanlarının ek ödemelerini artıran, sınıf öğretmenlerine haftada iki saat ilave ek ders ücreti ödenmesini, toplu sözleşme ikramiyesi ile örgütlülüğü anlamlı kılan ve üyeye kazanç sağlayan da Eğitim-Bir-Sen’dir.”

ebs sapanca  (5)
SORUMLULUK VE YETKİ İLE UYUMLU
Çözüm bekleyen birçok sorun bulunduğuna dikkat çeken Mengen, “Şube müdürü, araştırmacı, müfettiş yardımcısı ve şeflerin taşıdıkları sorumluluk ve yetki ile uyumlu olmayan ücretlerinin ve diğer mali haklarının acilen iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Mengen, Uzman ve başöğretmenlikte, öğretmen oldukları hâlde kapsam dışında bırakılan araştırmacı, şube müdürü, ilçe müdürü, il müdür yardımcısı ve il müdürü gibi pozisyonlarda çalışan yöneticilerin bu hakkı kullanamaması mağduriyet oluşturmaktadır. Şube müdürü ve araştırmacı kadrosuna çekilen yetişmiş personelin binbir emekle elde ettikleri makamları bırakarak, ‘Yönetici Atama Yönetmeliği’nde istekleri dâhilinde okul yöneticisi olabilme hakkı talep etmeleri, yaşadıkları sorunun büyüklüğünü göstermektedir. Bu arkadaşlarımızın küstürülmesinin oluşturduğu sosyal maliyet, durumlarının iyileştirilmesi için gerekli meblağdan daha fazladır. Bu durum sürdürülemez. Bir an önce gereği yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

ebs sapanca  (4)

ebs sapanca  (3)

ebs sapanca  (1)