ÇAMURLUĞA ZARAR VERDİ
Olay, Ömercikler Mahallesi'ndeki TOKİ Evleri'nin park alanında meydana geldi. Akyazıhaber’de yer alan habere göre, siteye giren 3 sokak köpeği, kovaladıkları kedinin otomobilin altına kaçması sonucu park halindeki otomobilin lastiğini patlatıp kaportasına ve çamurluğuna zarar vererek sileceği kopardı.

"ARACIMA ZARAR VERMİŞLER"
Otomobilin sahibi B.A., bir fabrikada çalıştığını ve iş dönüşü aracı sitenin otoparkına bıraktığını belirterek; "Aracım sitenin park alanında dururken köpekler kediyi kovalamış. Kedi aracımın altına saklanmış. Köpeklerde ona ulaşmak için aracıma zarar vermişler. Lastiği patlatıp, tampon, çamurluk, motor kaputu ve sileceklere zarar vermişler. Komşum köpekleri görüp kovalamış ancak büyük oldukları için korkmuş" dedi.

BELEDİYE ÇALIŞMA YAPMIYOR
Aracında binlerce liralık hasar oluştuğunu anlatan B.A., sokak köpeklerinin büyük korkuya neden olduğunu ifade etti. B.A; "Çok sayıda köpek var. İnsanlar korkuyor. Belediye bu konuda çalışma yapmıyor. Çocuklar tek başlarına gelemiyor. Veliler okuldan çocuklarını alıp kendileri getiriyor. Gece işten dönenler de korkuyla geliyor. Siteye kapılar açık bırakıldığından köpekler rahatça girebiliyor" diye konuştu.