AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yılmaz Büyükşehir’de AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yılmaz Büyükşehir’de

“SEÇİM VAADİ DEĞİL HİZMET OLARAK GÖRDÜK”

Söğütlü Belediye Başkanı Selçuk Kurt, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde yaptıkları seçim çalışmaları kapsamında verdiği doğal gaz vaadini icraata döküyor. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından vidolu açıklamalarda bulunan Başkan Kurt, “Bunu sadece bir seçim vaadi olarak değil bir hizmet olarak görüyorduk” dedi.

13 FARKLI LOKASYON İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Söğütlü’nün 13 farklı lokasyonu için harekete geçtiklerine değinen Başkan Kur, “Ben ve ekip arkadaşlarım bugün çok mutluyuz. Özellikle de bu mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak içinde kamera karşısına geçtik. Biliyorsunuz, 11 mahalle 2 de cadde olmaz üzere 13 farklı lokasyonda doğal gaz eksiğimiz vardı. Tabii bu hep söylenen bir şeydi ama süreç içerisinde devamlı olarak bu yatırımları ilçemize kazandıracağımızı dile getiriyorduk. Çünkü bunu sadece bir seçim vaadi olarak değil bir hizmet olarak görüyorduk” dedi.

DÖNEMİN EN BÜYÜK DOĞAL GAZ YATIRIMI

İki mahallede çalışmaların başladığını belirten Kurt, “Bugün geldiğimiz şartlarda, 11 mahalle 2 de cadde olmaz üzere 13 farklı lokasyona belki dönemin en büyük doğal gaz yatırımını yaparak kazandırdık inşallah. 2 farklı lokasyonda çalışmalar başladı. Bu bölgede Hasanfakı Mahallemizde, diğer bölgede ise Beşdeğirmen Mahallemizde çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor” ifadelerini kullandı.

90 MİLYONLUK YATIRIM

Süreç içerisinde tamamen işin içinde olmak istediklerini ve saha ile birlikte ortak payda ile yönettiklerini belirten Başkan Kurt, sadece bu iş üzerinde çalışan 3 ekskavatör ve 11 kamyon olduğunu açıkladı. Projenin yaklaşık olarak 90 milyonluk bir yatırım olduğuna değinen Başkan Kurt, “Belki de son dönemin kazandığımız en büyük doğal gaz yatırımlarından, inşallah bu süreci doğru yönetir ve bir aksilik çıkmazsa da ilçemizde doğal gazı olmayan mahallemiz kalmayacak” dedi.

Editör: Zhantor Jateey