İMZA ALTINA ALINDI

Söğütlü Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında varılan anlaşma doğrultusunda, belediye işçilerinin 2 yıl süreyle geçerli olacak sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir tarafından imza altına alındı. Çalışan işçiler adına yeni maddi sosyal ve ücret içerikli daha önceki toplu iş sözleşmesinde olmayan maddeler de imza altına alındı.

385f5300-47ee-4263-bce9-1e8155cb5b16

ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

Belediye Başkanı Koray Oktay ÖZTEN yaptığı konuşmasında, “Verilen ücret Söğütlü Belediyesi Personel Limited Şirketi işçilerinin analarının ak sütü gibi helaldir. İşçilerimizin alın terininim karşılığını vermek için elimizden geleni yaptık. Hizmet-iş Sendikası ile toplu İş sözleşmesini görüş alışverişi ve saygı çerçevesinde oturumlarını sonuçlandırdık. Hoşgörü içinde geçen müzakerelerde her iki tarafta birbirinin hakkını gözeterek ve kollayarak üstüne düşen görevi yapmaya gayret etti. Söğütlü halkına hizmet eden emekçilerinin alın teri kutsaldır. Toplu iş sözleşmesinin tüm emekçilerimize hayırlı olmasını ve sözleşmede emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

be619e15-fe5b-42ad-b843-071b590d12dd

İMZAMIZ İŞÇİNİN KARARIDIR

Gökdemir yaptığı konuşmada, imzamız işçinin kararıdır düsturu ile Söğütlü Belediyesi ve Hizmet-iş üyesi çalışanlarının belediye imkânlarının da göz önünde bulundurarak mümkün olan iyi maaşı almasını istediğini ve bunun için çalıştıklarını dile getirerek, şunları söyledi. Gökdemir, işçilerin çalışma şartlarını daha da iyileştirmek için gayret gösterdiklerini ve göstereceklerini aktardı. Başkan Gökdemir, “Sosyal ve ücret içerikli maddelerde günümüz koşulları altında üyelerimizi daha da rahatlatacak maddelerin sözleşmeye eklenmesi ile toplu iş sözleşmesi sevincimiz daha artmıştır. İşçiye ve emeğe her zaman sahip çıkmayı düstur edindik. Belediye imkânlarını da gözettiklerini, sözleşmenin herkese hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

a5637450-8a94-4580-8378-8162f891c1b8

Ormanları korumak ülke  geleceğini korumaktır Ormanları korumak ülke geleceğini korumaktır

BAŞKAN ÖZTEN’E TEŞEKKÜR

Müzakere kültürü ve karşılıklı anlayışın önemine vurgu yapan Gökdemir, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde kırgınlık olmadan ortak bir karara vararak sonuçlanmasının ayrıca memnuniyet verici olduğunu söyledi. Gökdemir, imza töreni sonunda Belediye Başkanı Koray Oktay Özten ve ekibine teşekkür etti.