TEMASLARDA BULUNDULAR

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, Türkiye KAMU-SEN Genel Başkanı Önder Kahveci’den oluşan heyet, 11-12 Şubat 2023 tarihlerinde deprem bölgesine giderek incelemelerde bulundu.  Heyet, deprem bölgesinde ilk gün Osmaniye ile Hatay’ın İskenderun, Kırıkhan ve Islahiye ilçelerindeki AFAD koordinasyon merkezlerini ziyaret ederek temaslarda bulundu.

"Et fiyatının 300 TL olması kaçınılmaz" "Et fiyatının 300 TL olması kaçınılmaz"

Fo1VWkkX0AEXKUW

STK’LAR BİR ARADA!

Heyet adına TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu açıklamalarda bulundu. Hisarcıklıoğlu, acı haberi aldıkları ilk andan itibaren Sivil Toplum Kuruluşları olarak harekete geçtiklerini, en temel ve acil ihtiyaç malzemelerini bölgeye hızla sevk etmeye devam ettiklerini belirtti. Cumhuriyet tarihinin en ağır ve acı felaketlerinden birisiyle karşı karşıya kalındığını belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Acımız büyük. Sivil toplum kuruluşları olarak bir aradayız. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bu zor günlerden dayanışma ve yardımlaşma ile çıkabiliriz. Türk iş dünyası olarak yapabileceğimiz ne varsa, yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Fo1VOPdX0AAMZEl

TAZİYE VE GEÇMİŞ OLSUN

Heyet incelemelerinin ikinci gününde Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da AFAD Koordinasyon Merkezinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile bir araya geldi.  Görüşmelerde, bölgede yapılan ve yürütülen çalışmalara ilişkin istişarelerde bulunuldu. Heyet, Bakan Kurum, Bakan Soylu ve Bakan Muş’a taziye ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Fo1VMrBXwAAP9X7

BİRLİK VE DAYANIŞMA

Heyet son olarak Malatya AFAD Koordinasyon Merkezi’nde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile bir araya geldi. Deprem bölgesinde felaketin bıraktığı acı izlerini yerinde izleyen heyet, taziye ve geçmiş olsun dileklerini paylaşarak, bu büyük acının üstesinden ancak birlik içinde, dayanışma ile gelinebileceğini söyledi.

Fo1VLRlWIAAXgbo