İddiaya göre, Kırşehir'de pazarcılık yapan Yılmaz Ayhan ve oğlu Anıl Ayhan kamyonetinin kasasında "üzüm satamazsın" baskısı üzerine belediye başkanlığı binası önüne giderek üzüm kasalarıyere döktü.

satici_kasaini_belediyeye_atti (3)
"BENİ REZİL ETTİNİZ"
Sinir krizi
geçiren Ayhan'ı oğlu ve zabıta görevlileri uzun süre sakinleştirmeye çalıştı. Pazarcı Ayhan, "Ben vergimi veriyorum. Yeter. Ben Mahallede satıyorum. Kırşehirliler namuslu esnafa yapılanı duysun. Beni rezil ettiniz. Bu son üzümümdü. O Başkan yardımcısı Nuri Araz ve Zabıta Müdürünü çağırın. Beni makamından kovuyor. Böyle yönetim olmaz" diye bağırdı.

"Kesik baş" cinayetinde karar "Kesik baş" cinayetinde karar

satici_kasaini_belediyeye_atti (4)
"BASKI YAPIYORLAR"
Ayhan'ın polis tarafından alınmasının ardından konuşan oğlu Anıl Ayhan ise "Bize üzüm sattırmıyorlar. 10 yıldır üzüm satıyoruz. Bir haftadır sürekli sorun yaşıyoruz. Üzümlerimiz çöp oldu. 30 bin lira zararımız var. Baskı yapıyorlar" dedi.

satici_kasaini_belediyeye_atti (2)
Pazarcının tepkisi sosyal medyada geniş yer buldu
Ayhan, belediyenin pazarcı esnafına yönelik uyguladığı baskı nedeniyle üzüm satışını gerçekleştiremediği için büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Ailesinin geçimini sağlamak için çaba gösteren pazarcı, belediyenin bu kararının kendisine haksızlık olduğunu düşündüğünü belirtti. Sinir krizi geçiren pazarcı, çevredeki vatandaşların da dikkatini çekti ve olay hızla sosyal medyada yayıldı. Pazarcının çaresizliği ve belediyenin müdahalesi halk arasında da tepkiye neden oldu.

Öte yandan CHP'li Kırşehir Belediyesi ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.