YÜZLERCE ÜNİTE KAN
Kızılay Haftası sebebiyle Adapazarı’nda farkındalık yaratmayı amaçlayan Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kadınları olarak yüzlerce ünite kan bağışlıyoruz’, ‘1 ünite kan 3 can’ kurtarır sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte yüzlerce ünite kan bağışlandı.

Kalbine yenilen uzman çavuşa acı veda Kalbine yenilen uzman çavuşa acı veda

kızılay adapazarı (1)
Adapazarı Kızılay Kadın Kolları Başkanı Tuğba Boz önderliğinde Demokrasi Meydanı’ndaki Kızılay Kan Merkezinde düzenlenen etkinlikte kan bağışının öneminin toplumun tüm kesimlerine kazandırılmasının hedeflendiği belirtildi. Etkinliğe; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve eşi Filiz Yüce, Adapazarı Belediyesi Başkanı Mutlu Işıksu’nun eşi Elveda Işıksu, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Nilgün Akman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İl Gençlik Kolları, Siyasi Partilerin KadınBaşkanları, çok sayıda STK Başkanı ve temsilcileri, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Cevdet Koç, Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Hayrettin Uçkaç, Kadın Muhtarlar, iş insanları, çok sayıda Kızılay gönüllüsü ve bağışçıları katıldı.

kızılay adapazarı (4)-1
"TEŞEKKÜR EDİYORUZ"
Kan bağışının hayat kurtaran öneminin vurgulandığı etkinlikle ilgili olarak bilgi veren Adapazarı Kızılay Kadın Kolları Başkanı Tuğba Boz; “Kızılay Haftası kapsamında Kadın Kolları olarak Sakarya’nın Kadınları başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza yönelik olarak düzenlediğimiz etkinliğimize destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, Kızılay Gönüllüsü vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

kızılay adapazarı (3)
İnsanların birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularının en güçlü göstergesi olan Kızılay'ın destekçilerinin sürekli arttığını dile getiren Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Hayrettin Uçkaç, tüm Kızılay gönüllülerine, bağışçılarına ve etkinliğe teşrif eden misafirlere Kızılay Ailesi adına teşekkürlerini iletti. 

kızılay adapazarı (2)-1