Maliyetlerin artmasıyla son bir yıl içerisinde birçok ürüne zam yapıldı. Bunlardan biri de simit fiyatları oldu. Gelen son dakika haberine göre simit fiyatlarına zam geldi. 4 TL olan simit fiyatları gelen zamla 5 liraya yükseldi. Böylece simit fiyatı ekmek fiyatını geçti.

İstanbul UN-İŞ Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği simitçilere yazı gönderdi. Alınan bilgiye göre, 4 TL'den satılan simit bugünden itibaren 5 TL'den satılacak.
Simit fiyatları 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren tanesi 5 TL'den satılmaya başlandı. Buna göre, daha önce 4 liradan satılan 100 gramlık simit, çatal, açma ve kek bugünden geçerli olmak üzere yüzde 25 artışla 5 liraya yükseldi. Konuyla ilgili fiyat tarifesi İstanbul UN-İŞ Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği imzasıyla tüm simitçi esnafına gönderildi.

simite_zam_geldi2
Yazıda belirtilen artışı henüz fiyatlara yansıtmayı düşünmeyen bazı esnaf, “Biz henüz fiyatları güncellemedik. Hala simidi 4 liradan satıyoruz. Alım gücünü zorlamamak için şimdilik fiyat artışını yansıtmadık. Ancak bize gönderilen tarifeyi istediğimiz zaman uygulama hakkına sahibiz. En kısa sürede satış rakamını 5 liraya yükselteceğiz” diye konuştu. 

Karayollarında kurallar değişti Karayollarında kurallar değişti

simite_zam_geldi3