GEÇMİŞ OLSUN

Esra Erol’da bir Sakarya vakası daha! Esra Erol’da bir Sakarya vakası daha!

Yazılı bir açıklama yapan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan, “Bugün sabah 04.17’de Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen 7,7 büyüklüğünde depremden Hatay, Adana, Gaziantep, Malatya, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Osmaniye dahil 10 il etkilenmiştir. İlk alınan bilgilere göre 10 ilimizde çok sayıda bina yıkılmış, can kayıpları meydana gelmiştir. 17 Ağustos 1999’da yaşanan deprem felaketini yakından bilen bizler, deprem acısını yaşayan illerimizi çok iyi anlıyor ve kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor can kaybının artmaması için devletimizin tüm imkanlarını seferber ettiğine de canı gönülden inanıyoruz” dedi.

HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ

Depremin ardından bölgedeki esnaf ve sanatkarlar odalarının yetkililerine hemen ulaştıklarını dile getiren Alişan, “Sakarya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği olarak sabahın erken saatlerinde deprem haberini alır almaz bölgede bulunan esnaf ve sanatkar kuruluşlarımızın temsilcileri ile görüşerek Sakaryalılar geçmiş olsun dileklerimizi ileterek yardım taleplerine hemen karşılık vereceğimizi ilettik. Bölgede şu an devletimizin ilgili birimleri yardım ve kurtarma çalışmalarını organize ediyor. Bizler de SESOB olarak tüm imkanlarımızla depremin vurduğu illerimize her türlü yardıma hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Allah bizlere bu acıları yeniden yaşatmasın” diye konuştu.

BAŞKANLAR KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Başkan Alişan son olarak şunları kaydetti: “Deprem felaketinin ardından bugün başkanlar kurulumuzu olağanüstü toplantıya çağırdık. Birliğimize bağlı tüm oda başkanlarımızla bir araya gelerek bölge için yapabileceklerimizi değerlendireceğiz. Bizler 1999’da bu acıyı yaşadık. Şu an depremin vurduğu illerin acısını bundan dolayı yürekten paylaşıyoruz. Türkiye’ye geçmiş olsun. Milletimize geçmiş olsun. SESOB olarak bölgeye her türlü yardıma ve desteğe hazırız.”