Sağlıklı Hayat Merkezi'nde (SHM) görevli diyetisyenler tarafından, okul öncesi dönemde eğitim alan 3,6 yaş grubu öğrencileri sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirmek amacıyla eğitimler düzenleniyor. Gerçekleştirilen eğitimlerde besin seçimi, mevsime uygun beslenme, kahvaltının önemi, büyüme ve gelişmede gerekli olan besin grupları konularına yer verildi.

miniklere_beslenme_egitimi_verildi (3)
"PAKETLENMİŞ ÜRÜNLERDEN SAKINMALI"
Okul öncesi dönem öğrencilerine yapılan eğitimlerde, 'çocukların doğal beslenmenin önemini küçük yaşlardan itibaren kavraması' amaçlanıyor. Doğal beslenmenin faydaları ve paketlenmiş ürünlerin zararlarına da değinilen eğitim programında, özellikle fastfood beslenmenin zararları üzerinde durularak sakınılması gereken yiyecek ve içeceklerin neler olduğu anlatıldı.

miniklere_beslenme_egitimi_verildi (4)
EĞLENCELİ MATERYALLER KULLANILDI
Yaş gruplarına göre hazırlanan eğlenceli slaytlar ve çocukların bildiği çizgi kahramanların yer aldığı filmlerden yararlanılarak; soru, cevap metoduyla eğlenceli hale getirilen eğitim programları miniklerin ilgisini çekti.

miniklere_beslenme_egitimi_verildi (2)
Çocuklara, beslenirken ambalajlı ve katkılı gıdalardan kesinlikle uzak durmaları gerektiği öğütlenirken; bu tür gıdaların vücudu hastalıklardan korunmada zayıf bıraktığı ve doyursa bile besleyiciliğinin yetersiz olduğu anlatıldı.

miniklere_beslenme_egitimi_verildi (1)
Doğal yollardan sağlanmış, mevsime uygun sebze ve meyveleri, doğal süt ürünlerini ve mutlaka kahvaltıda yumurta tüketilmesinin sağlıklı bireyler olmak için önemli olduğu belirtildi.