22 BİN METREKARE
Yazlık Mahallesi’nde 22 bin metrekare alan içerisinde hayata geçirecekleri “Bölgesel Park Projesi” kapsamında vatandaşları yeşil ve doğa ile buluşturmaya devam edeceklerini belirten Serdivan Belediye Başkan Yusuf Alemdar, projenin detayları hakkında bilgi verdi.

4-190
PLANLI ŞEHİRLEŞME
Projenin hizmet noktasında Yazlık ve Vatan Mahallerini kapsayacak nitelikte olacağına vurgu yapan Alemdar, “Planlı şehirleşmesiyle örnek olan Serdivanımızı, 12,68 metrekarelik kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarı ile Türkiye ortalamasının üzerine taşıdık. Bu noktada Yazlık Mahallemizin çehresini değiştirecek yeni projemizde; içerisinde yürüyüş ve koşu yollarının yanı sıra çocuklar için oyun grupları ile dinlenme alanlarının da yer alacağı 22 bin metrakarelik yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. 5 bin adet çeşitli bitki ve ağaçlarla donatacağımız yeşil projemizle birlikte, bu bölge vatandaşlarımız tarafından daha etkin kullanılacak.” dedi.

2-268
İHALE SÜRECİ
Bölgesel Park Projesi’nin ihale sürecine de değinen Başkan Alemdar, projeye 28 Kasım 2022’de e-ihale üzerinden 6 firmanın teklif verdiğini belirterek, projenin ihale sonucu ile ilgili sürecin komisyonun değerlendirmesinin ardından tamamlanacağını ve kesin sonucun da bu değerlendirme neticesinde kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

1-349