Son günlerde özellikle trafik kazası riskinin yüksek olduğu noktalara plastik bariyer, sinyalizasyon sistemi ile uyarı levhaları yerleştiren Ulaşım Dairesi Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına Serdivan’da devam ediyor. 
yaya_gecidiii2
TRAFİK DÜZENİNİ İYİLEŞTİRMEK İÇİN
Yaya geçitlerinin baştan sona yenilenmesiyle ilgili çalışma caddenin yoğun trafik akışı nedeniyle, gece saatlerinde başlayıp sabaha kadar kesintisiz bir şekilde ilerliyor. Bu sayede, şehir trafiği olumsuz etkilenmiyor. Ekipler, şehirdeki trafik düzenini iyileştirmekve yayaların güvenlik seviyesini artırmak için boyama ve şerit oluşturma işlemleri yürütüyor. 
yaya_gecidiii3
YAYALARA VE ENGELLİLERE KOLAY ULAŞIM
"Mavi Durak" olarak bilinen Bağlar Caddesi’nde ekipler, yaya geçitlerinin yanı sıra engelli vatandaşların geçiş üstünlüğünü anlatmak ve O’nlara kolay bir ulaşım imkânı sunmak için kabartmalı boyama uygulaması yapıyor. Yaya önceliğiyle gerçekleştirilen boyama ve yenileme çalışmalarının ulaşılabilirlik ve güvenlik standartlarını artırması bekleniyor. Çalışmaların 14 Eylül Perşembe gününe kadar tamamlanması planlanıyor.
yaya_gecidiii4

“Yaşayan Sokak uygulamalarımızı geliştirerek sürdüreceğiz” “Yaşayan Sokak uygulamalarımızı geliştirerek sürdüreceğiz”