7-14 yaş arası öğrenciler; ingilizce, sokak oyunları, renkli düşler, temel dini bilgiler, moda atölyesi, ebru, çini, hüsn-i hat, zeka oyunları, karikatür, ritim, kilim dokuma ve neşeli bilimin yanı sıra; resim, drama, gitar, işaret dili, skills and speaking, seramik, minyatür ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kulüpleri olmak üzere 21 farklı alanda 14 hafta boyunca eğitim alacak.

60 Farklı Etkinlik

Serdivan Belediyesi olarak çocuklara yönelik eğitim çalışmalarına önem verdiklerini belirten Başkan Alemdar, bu çalışmaların en güzel örneklerinden birinin de Serdivan Çocuk Akademisi olduğunu ifade ederek, “2014 yılından bu yana faaliyet gösteren akademimiz her dönem çocuklarımız tarafından yoğun ilgi görüyor. 5 yılda 17 bin 883 yavrumuza eğitimi eğlence ile birlikte verdik. Eğitim çalışmalarımızın yanı sıra sosyal ve sanatsal duygularını geliştirmeyi hedeflediğimiz 60 farklı etkinlik düzenledik” dedi.

Yarınların Mimarları

Serdivan Çocuk Akademisi’nde icra edilen tüm çalışmaların, alanında uzman eğitmenler nezdinde bire bir eğitim metoduyla verildiğini hatırlatan Alemdar, “Güzel ülkemizin yarınlarını, geleceğimiz olan bu güzel çocuklar inşa edecekler. Dolayısıyla yarınlarımız için yapılan en güzel yatırım eğitimdir. Tüm çabamız; yarınlarımızı inşa edecek olan yavrularımıza özgüven aşılayarak, onlara yeni ufuklar açmak” ifadelerini kullandı.