1 Nisan’dan itibaren larva ilaçlamasının gerçekleştirildiği Serdivan’da, 1 Haziran itibariyle de uçkunla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Halk sağlığı ön planda
İnsan sağlığına zarar vermeyen ürünler kullanarak tüm cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışmaları aralıksız gerçekleştiriliyor. Serdivan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığının olumsuz etkilenmemesi için gündüz saatlerinde rögar kapakları, kanallar, dere yatakları gibi alanlarda larvalara karşı; park ve bahçeler, çöp konteynerları, cadde ve sokaklar gibi meskûn mahallelerde de gece saatlerinde uçkunlara karşı titizlikle ilaçlama çalışmaları yürütüyor.
Ilaclama Seferberligi2

Belediyeden vatandaşlara çağrı
Yaz boyunca larva ve uçkunlarla mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini ve vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşaması için gerekli tüm adımların atılacağını bildiren yetkililer, vatandaşlara çöplerini sızdırmayan poşetlerde ve ağzı kapalı bir şekilde konteynerlara atmaları konusunda çağrıda bulundu. Bu sayede larva ve uçkunların üreme alanlarının oluşması engellenebilecek ve ilaçlama çalışmalarının etkinliği artacağı belirtildi.

Ilaclama Seferberligi4

Yolda kalanların imdadına büyükşehir yetişti Yolda kalanların imdadına büyükşehir yetişti

Ilaclama Seferberligi5

Ilaclama Seferberligi6

Ilaclama Seferberligi7

Editör: Ayşen Kolçak