BAYRAM HAZIRLIĞINA BAŞLADI

Şehrin muhtelif yerlerinde arterleri, caddeleri renk cümbüşüyle süsleyen Büyükşehir, günde binlerce kişinin kullandığı Büyükşehir Şehirlararası Otobüs Terminali’nde bayram hazırlığına başladı.Eğitim ve öğretim yılının da sona ermesiyle ziyaretçi sayısın da artışın beklendiği terminalde 10 bin metrekarelik cam temizlendi, 12 bin metrekarelik zemin alanında da detaylı bir temizlik yapıldı. Terminal, bayram ziyaretleri ve öğrenci seyahatleri için yapılacak seyahatlere hazırlandı.

2-670

BURASI ŞEHRİN VİTRİNİ

Terminal içinde araç ve yaya güvenliği için hayati önem taşıyan zemin boyama çalışmalarının yanı sıra, zamanla deforme olmuş asfalt yapılar söküldü ve yeni asfalt serimi yapıldıı. Görsel olarak önemli bir yere sahip yeşil alanda ise çimler biçildi, terminal bahçesindeki bitkiler yeniden düzenlendi. Şehrin vitrini son haliyle temiz ve görsel olarak zengin bir görüntüye kavuştu.

1-901

Kemal Çapraz dualarla anıldı Kemal Çapraz dualarla anıldı

ÇALIŞMALAR TAMAM

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bayram öncesi önemli araç ve yolcu trafiğine sahip şehirlerarası otobüs terminalinde çalışmalarımızı tamamladık. 10 bin metrekare cam temizliği, 12 bin metrekare zemin temizliği yapılarak vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Zamanla deforme olmuş asfalt yenilenerek konforlu hale geldi. Araç ve yaya trafiği açısından önemli yere sahip zemin boyamaları ile birlikte şehrimizin vitrini terminalimiz rengârenk oldu. Kurbanbayramı seyahatlerinde vatandaşlarımızın emniyet kemerleri takılı halde seyahat etmeleri konusunda özenli davranmaları konusunda uyarıda bulunuyoruz” denildi.

5-3694-4853-593