CİDDİ ÇALIŞMALAR

Toplantıya açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Cihan; ‘’Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve MÜSİAD Sakarya Kentsel Dönüşüm Komisyonu iş birliğiyle şehrimizin ve ülkemizin en büyük sorunu olan depremlerin çözüm yollarını arama ve uygulamaya geçirilebilmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizde ve ülkemizde depreme dayanıksız birçok bina var ve onların en kısa zaman içinde kentsel dönüşüme alınması gerekiyor. İlimizde Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz aracılığıyla ciddi çalışmalar yapılmaya devam ediyor’’ dedi.

IMG_7716

SAĞLAM VE GÜVENLİ

Toplantıya katılan site sakinlerini bilgilendirmek amacıyla Sakarya Büyükşehir Belediye Kentsel Dönüşüm Başkanı Mustafa Deverenli açıklamalarda bulundu. Deverenli; ‘Kentsel Dönüşüm ülkemizde olduğu gibi şehrimiz içinde gereklidir. Bizler sizlerin daha sağlam ve güvenli yapılarda yaşamanız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesileyle bugün burada sizlere sunmuş olduğumuz projeyi hayata geçirdiğimizde şehrimiz için büyük ve önemli bir adım atmış olacağız. Proje; Depreme dayanıksız binaları tespit edip, içinde yaşayan vatandaşlarımızı da mağdur etmeden, yeni ve güvenilir yapılar oluşturmak adına Belediyemiz ve komisyonumuzla birlikte sizlere sunmaktır. Kentsel Dönüşüm projesini hep birlikte ortak akıl ile gerçekleştireceğiz’’ dedi.

IMG_7711

GÜVENLİ BİR SAKARYA

Devem eden toplantıda site sakinlerine yönelik anket çalışması yapıldı, anket çalışmaları önümüzdeki günlerde değerlendirilerek mutlak sonuca ulaşacağını dile getirdi. Deverenli, site sakinlerinin kafasındaki sorulara yanıt bulduklarını söyledi.  Buna göre site sakinlerin çoğunluğu ‘Kentsel Dönüşüm Yapılamaz’ ön yargısı ortadan kalkarak, bu işin bir an önce yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Bu bağlamda, gelecek nesillere daha güvenli bir Sakarya adına ilk adım atılmış oldu.

IMG_7706IMG_7720