Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, deprem bölgesindeki çalışmaların yanı sıra şehir genelindeki hizmetlerin denetimini de aksatmadan gerçekleştiriyor.
Adıyaman Altınşehir ve Hatay İskenderun'daki konteyner kentin kurulum sürecini ve bölgedeki faaliyetleri yerinde takip eden Yüce, Sakarya'daki son işlemlerin kontrolü için geldi.
ekrem_yuce_cark_caddesi2

Bölge ticareti gelişecek
Dün gece saatlerinde sahaya çıkan Yüce, rekreasyon projesinin başladığı Çark Caddesi'nin Dr. Nuri Bayar Ortaokulu ile Millet Bahçesi arasındaki bölümündeki çalışmaları yerinde gördü. Bölgedeki esnafı da tek tek ziyaret eden Yüce, talep ve istekleri dinledi. Çözüm odaklı bir çalışma yürüteceklerini ifade eden Yüce, projenin bölge ticaretine de ciddi katkı sunacağını ifade etti. 

Caddedeki yürüyüş alanlarının genişletildiği, desenli yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve peyzaj alanlarının yapıldığı projeyi baştan sona inceleyen Yüce, "Süratle tamamladığımız bu alan Sakaryalıların yeni sosyal mekânı haline dönüşecek" vurgusu yaptı.

ekrem_yuce_cark_caddesi3

“Geniş ferah bir alan olacak”
1 kilometrelik alanda desenli kaldırım, desenli yürüyüş yolu, bisiklet yolu inşasının ciddi bir aşamaya geldiğini ifade eden Yüce, "Caddemizin trafiğe açık olan bu bölümü de artık yürüyüş alanına dâhil olacak. İki tarafına geniş ve ferah yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve peyzaj uygulaması yapıyoruz. Trafiği de tek şeride düşürerek bu bölümü cazibe merkezi haline dönüştürme hedefimiz var. Sakarya'ya hayırlı olsun" dedi.

ekrem_yuce_cark_caddesi5

Yüce ayrıca, "Sakaryalıların daha fazla sosyal alana sahip olması, pedal çevireceği, güvenli bir şekilde yürüyüş yapacağı, aslına uygun yeniden düzenlediğimiz alanları artırmak istiyoruz. Bunun için özellikle yoğunluğun en fazla olduğu noktaları inceliyor, modern yaşama uygun hale getiriyoruz. Çark Caddesi kısa süre sonra öncesinden çok daha güzel bir alan olarak hizmete açılacak" diye konuştu.

ekrem_yuce_cark_caddesi4

Sosyal alana dönüşecek
Fen İşleri Dairesi ve Yol Bakım Altyapı Koordinasyon Dairesi'nin ortak yürüttüğü çalışma kapsamında caddenin bu bölümünde altyapı yenileme çalışması yürütülüyor. Mevcut yol ise YOL-BAK ekiplerince sil baştan yenilenecek. Ayrıca yolun her iki tarafına sosyal donatı alanı haline dönüşecek yürüyüş, bisiklet ve kaldırım alanı inşa ediliyor. Çalışma bittiğinde caddenin bu kısmında trafik tek şeride düşecek, sosyal alan ön plana çıkacak