“SERVİS ADI ALTINDA”

Konuyla ilgili açıklama yapan şehir içi minibüs işletmesi başkanı Bahtiyar Gündoğdu şu ifadeleri kullandı; "İlçede yaz kış vatandaşa hizmet etmeye çalışıyoruz.  Kışın faaliyetlerimizi, vatandaşa hizmet etmek için zararına çalışmayı sürdürüyoruz. Yaz mevsiminde ilçeye binlerce ziyaretçi geliyor. Misafirlerimize gece 1’e kadar hizmet ediyoruz. Aynı şekilde sahil bandındaki mahallelerimize hizmet ediyoruz.  Ancak il merkezine çalışan minibüsleri yasal olarak bizim taşımamız, hizmet etmemiz gereken hemşerilerimizi “servis adı altında” yıllardır taşıyorlar. 

PHOTO-2023-07-03-15-26-20

İŞİMİZ BALTALANIYOR

Kocaali ilçemiz dışında ilimizde hiçbir ilçede olmayan uygulamayla işimiz baltalanıyor. Her bir aracımızın günümüzde  maliyeti ortada. Bu ekonomik şartlarda korsan taşımacılık bizleri ekonomik olarak zor duruma sokuyor. Yetkilileri yaşadığımız sorunları çözmeye davet ediyoruz.  İlçe merkezinden servis adı altında yolcuların terminale taşınmasını doğru bulmuyoruz.  İl merkezine taşımacılık yapan firmaların kalkış ve varış noktaları terminallerde ilçe merkezinden adeta “korsan taşımacılık” yapılmasına Kocaali belediyesi ve ilçe trafik komisyonu çözüm üretmelerini talep ediyoruz.

PHOTO-2023-07-03-15-26-11

BAŞKA ÇAREMİZ KALMADI!

Sorunlarımızın giderilmesine kadar şehir içi, özellikle il merkezine taşımacılık yapan firmanın da güzergahı olan Yalı Mahallemize hizmet vermeyi durdurmaktan başka çaremiz kalmamıştır.  Ve diğer sorunlarla ilgili Kocaali belediye başkanı Sn. Ahmet Acar ve ilçe yöneticilerinde talep ve önerilerimizi içerir dosyalarımız var.  Çözüm üretilmesini talep ediyoruz. Böyle bir mecburiyette bırakılmamızın sonucu olarak faaliyetlerimizi durdurduğumuzu Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Zayn sınır tanımıyor Zayn sınır tanımıyor