Sakarya, Kocaeli, Gebze, Bolu ve Düzce’de 2 milyonu aşkın müşteriye enerji dağıtım hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), sosyal sorumluluk bilinciyle kaçak elektrik ve usulsüz kullanıma karşı mücadelesini başarıyla sürdürüyor. 7/24 sahada bulunan SEDAŞ ekipleri, periyodik olarak yaptıkları denetimlerde tespit edilen kaçak kullanımları tutanakla kayıt altına alırken vatandaşlara yönelik hayati riskleri azaltmak amacıyla şebekede görülen kaçak elektrik bağlantılarını iptal ediyor.

sedas_kacak_kullanim_mucadelesini_surduruyor (2)
11 kişilik ekip sahada
Kaçak elektrik kullanımıyla ilgili bilinçlendirme çalışmalarıtüm hızıyla sürerken Sakarya’nın Karasu ilçesi, Liman bölgesinde SEDAŞ tarafından kaçak ve usulsüz kullanım taraması yapıldı. 11 kişilik ekip ve 5 araç ile yapılankontroller sonucu enerji nakil hatlarına kanca atılması suretiyle kaçak bağlantılar tespit edildi. Usulsüz elektrik kullanıldığı saptanan müşterilerin elektrik bağlantıları kesilerek tutanaklar tutuldu. Kaçak olarak elektrik bağlantısı sağlayan kabloların şebeke irtibatları iptal edildi.

sedas_kacak_kullanim_mucadelesini_surduruyor (1)
SEDAŞ ekiplerinin kararlı çalışmaları kapsamında Liman bölgesinde kaçak elektrik kullandığı tespit edilen hatlara hızla müdahale edildi.Kaçak ve usulsüz kullanıma karşı saha tetkiklerini aralıksız sürdüren ekipler, ekonomiden can ve mal güvenliğine kadar müşterilerin üzerinde risk oluşturan unsurların önlenmesi için kaçakla mücadelesine devam ediyor.

sedas_kacak_kullanim_mucadelesini_surduruyor (3)