Ankara Cumhuriyet Savcısı Veli Kafes, suç duyurusu dilekçesinde, oturdukları sitede soğutma ünitesinin çıkardığı gürültü yüzünden CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile tartıştıklarını belirtti. Yaşadıklarını anlatan Kafes, “Soğutma ünitesi çok gürültü çıkarıyordu ve ilgili şikayetimiz olmuştu. Belediye ceza kesti ama işletme mühür fekki yapıp üniteyi çalıştırmaya devam etti. Biz de polise bildirdik ve olay yerine polis geldi. Polis memurlarıyla konuşurken, ‘Kimmiş o savcı? Nerede?’ şeklinde bağırma sesi duydum. Hayatımda ilk kez karşılaştığım şüpheli, ‘Ben CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç. Kimsin sen? Burada ne işin var? Çık git buradan’ diyerek üzerime yürüdü. Ben durumu anlatmak istememe rağmen, ‘Sen şikayetçi olamazsın. Kat maliki olarak ben şikayetçi değilim. Ben senden şikayetçiyim. 165 kat maliki adına karar veriyorsun. Herkesin huzurunu bozuyorsun. Sana ne kardeşim. Seni buradan attıracağım, çık buradan’ diyerek bağırmaya devam etti” ifadelerin kullandı.
Savcı şikayet dilekçesinde, kendisine cevap verdiği sırada Özkoç’un öfkeyle, ‘Bana saldırdı, bana saldırdı, tutanak tutun’ diyerek polis memurlarına baskıyla hakkında işlem yaptırmak istediğini de aktararak, “Bu sırada koruması ve şoförü kısa bir süre önce ameliyat geçirdiğim sol kolumu sıkıca tutup kıvırarak beni çekmeye çalıştı ve canım yaktı” diye yazdı.
Kafes, dilekçede, Özkoç ile isimlerini bilmediği şoförü ve korumasının ‘Cebir ve tehdit ile kamu görevinin sağladığı nüfusu kötüye kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘iftira’, ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘gürültüye neden olma’ suçlarından soruşturma yürütülmesini talep etti.
Savcı Kafes, Başsavcılığa olay anına ilişkin bazı görüntüler de teslim etti./ KAYNAK: Son.tv