“BEYAZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİ”
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri için “Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Gökhan Gedikli, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Tip-Fakultesi-ogrencilerinin-Beyaz-onluk-Heyecani-7-1536x1343
HEYECANLARINA ORTAK OLDU
Bu yıl Tıp Fakültesini kazanan toplam 154 öğrencinin beyaz önlük giydiği törende Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al öğrencilere beyaz önlüklerini giydirerek heyecanlarına ortak oldu. Törenin açılış konuşmasını yapan SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Karabay, öğrencilere meslek tavsiyeleri vererek hekimlik mesleğinin simgesi olan beyaz önlüğü giydirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Tip-Fakultesi-ogrencilerinin-Beyaz-onluk-Heyecani-5-1536x1023
ÇOK DERİN VE ÖNEMLİ BİR ANLAM
Beyaz önlüğün çok derin ve önemli bir anlamı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Karabay, beyaz önlüğün saflığı, temizliği ve dürüstlüğü simgelediğini aktardı. Prof. Dr. Karabay hekimliğe ilk adımlarını atan hekim adaylarına eğitim ve meslek hayatlarında başarılar diledi. Tören, Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine beyaz önlük giydirilmesinin ardından sona erdi.

Tip-Fakultesi-ogrencilerinin-Beyaz-onluk-Heyecani-4-1536x1280

Tip-Fakultesi-ogrencilerinin-Beyaz-onluk-Heyecani-3-1536x1254