İNSTAGRAM’DA BİRİNCİ
Sosyal medya marka endeksi Social Brands, 51 bin 375 hesabı ve 1 milyon 628 bin 921 iletiyi inceleyerek 2023 Ağustos ayının en başarılı markalarını belirledi. Farklı sektörlerden yüzlerce ünlü markaların yer aldığı TOP 100 listesinde Sakarya Üniversitesi 24’üncü sıraya yerleşti.

Sakarya Üniversitesi, “Eğitim” kategorisinde popüler video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram sıralamasında 155 bin 590 etkileşimle birçok köklü üniversiteyi geride bırakarak birinci oldu.

Sakarya Üniversitesi, Facebook sıralamasında ise 233 eğitim kurumu arasında 15’nci sıraya yerleşti. Sakarya Üniversitesi, “Eğitim/Üniversiteler” kategorisinde X’de (Twitter), 6 bin 30 etkileşim ile 8’nci sırada yer aldı.

SAÜ TOP 100’DE 6’NCI
Sakarya Üniversitesi, Milli Savunma, Ankara, Anadolu, Dokuz Eylül, İstanbul üniversitelerinin ardından tüm kategorilerin yer aldığı listede 6’ncı sırada yer aldı.

İlim Yayma'dan lisansüstü öğrencilere özel burs İlim Yayma'dan lisansüstü öğrencilere özel burs

Sakarya Üniversitesi sosyal medyayı en etkin kullanan üniversitelerden birisi olarak X (Twitter) sıralamasında ise “Tüm Sektörler” kategorisinde 44’üncü sırada yer aldı.

Instagram’da ise “Tüm Sektörler” kategorisinde 21’inci sırada yer aldı. SAÜ İletişim Koordinatörlüğü tarafından yönetilen Sakarya Üniversitesi sosyal medya hesaplarında, başta Twitter, Instagram ve Facebook olmak üzere birçok platformda üniversitenin hedef kitlesine yönelik çeşitli haberler, bilgilendirmeler ve paylaşımlar yer alıyor.