SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş’in ev sahipliğindeki törene TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile çok sayıda davetli katıldı. 

satsonun_gurur_günü3
“Sakarya özel bir kent”
SATSO Hizmet Kampüsü bahçesindeki törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’nın alın teriyle yükseldiğini vurguladı. Altuğ, “Sakarya ticaretin, sanayinin, tarımın, turizmin, beşeri sermayenin entegre bir şekilde geliştiği, her sac ayağının bir diğerine katkı sunduğu kadim bir coğrafyada yer almaktadır. Sakarya her anlamda bir üretim şehri olmuş ve hikayesini alınteri ile yazmış özel bir kenttir. Tarihi boyunca sıradan bir Anadolu kenti olmayı kabul etmemiş, yıkıldığından fazla ayağa kalkan, her zaman güçlü, iddialı ve üreten bir şehir olmuştur. Ayrıca ithalatın ihracatı karşılama oranına baktığımızda da yüzde 157 oranı ile Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı göstermektedir” dedi. 

satsonun_gurur_günü7
“SATSO yönetimini tebrik ediyorum”
Altuğ’un ardından kürsüye çıkan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da, Sakarya denilince akla ticaret, sanayi, spor, kültür gibi birçok konu geldiğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Sakarya çok yönlü bir kent.  Özellikle futbolda ülkemize birçok yıldız kazandırmış bir şehirdir. Bugün burada çok hayırlı bir hizmetin açılışı için toplandık. SATSO yönetimi üyeleri ve Sakarya için çok güzel bir kompleks oluşturmuşlar. Bu vizyondan dolayı emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

satsonun_gurur_günü6
“İş insanları için her şey bir arada”
Törende son olarak konuşan TBMM Geçmiş Dönem Başkanı Cemil Çiçek ise, “Sakarya Milli Mücadelenin merkezlerinden biridir. İstikbal göklerdedir ama aynı zamanda da köklerdedir. Tarihini bilmeyen milletlerin coğrafyasını düşmanları tayin eder. 105 yıla yakın tarihi ile SATSO, ülkemizin en zorlu dönemlerinde kurulmuş ve o günün şartlarında bir şeyleri değiştirmek, geliştirmek için çalışarak bugünlere gelmiştir. Milli Mücadele, Cumhuriyet ve Demokrasi kavramları ile geçen bu tarihte bu kavramları kazandıran M. Kemal Atatürk ve her alanda bu millete hizmeti geçmiş insanları saygıyla ve minnetle anıyoruz” dedi.

satsonun_gurur_günü5
Konuşmaların ardından protokol üyeleri sahneye çıkarak açılış kurdelesini hep birlikte kesti. Daha sonra TBMM Geçmiş Dönem Başkanı Cemil Çiçek ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na hediye takdimi gerçekleştirildi. Programda son olarak ise protokol üyeleri tarafından günün anısında ağaç dikimi gerçekleştirildi. 

satsonun_gurur_günü2

satsonun_gurur_günü4

satsonun_gurur_günü8