EN AZ 1 TANE STAJYER

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 2022-2026 dönemi ilk Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Meclis Başkanı Erdem Ercan ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliği ve moderatörlüğünde Oda Hizmet Binasında gerçekleştirildi. Talep ve önerilerin sunulduğu toplantıda 15. Meslek Komitesi Başkanı Davut Acunman, “Küçük/büyük her işletmenin stajyer almasını en az 1 tane stajyere imkan vermesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

STAJ İMKANI SAĞLANMALI

Acunman, “Geçen dönemde üyelerimize yönelik ziyaretlerimiz ve faaliyetlerimizin yeniden seçim döneminde bizlere nasıl fayda sağladığını görmüş olduk. Komitemiz bu dönem yenilendi ve daha dinamik, daha enerjik. Geçen sene de bu kürsüde üniversite öğrencilerimiz şehrimiz firmalarında staj ve iş imkanı sağlanmasını belirtmiştim. Birçok mecliste bunu dile getiriyorlar. Küçük/büyük her işletmenin stajyer almasını en az 1 tane stajyere imkan vermesini istiyoruz. İlgili her meslek gruplarındaki öğrencilerimize staj imkanı sağlanması gerekiyor” dedi.

BAŞKAN ALTUĞ’DAN MÜJDE

SATSO Başkanı Altuğ, 15. Meslek Komitesi Başkanı Acunman’ın talebine istinaden verdiği bilgide: “Oda olarak bir İK portalı oluşturuyoruz. Nitelikli istihdam, staj ve işe yerleştirme gibi birçok konuda hizmet vereceğiz. Nitelikli istihdam için ciddi şekilde kolları sıvadık. Arifiye ilçemizdeki Ümit Erdal MTAL’i bünyemize alarak bir mesleki eğitim merkezi yapmaya yönelik temaslarımızı yaptık ve şifayen olarak onayı aldık. Sakarya’nın ihtiyacı olan 4-5 ana dalda kısa sürede niteliksiz vatandaşlarımıza nitelik kazandırarak firmalarımızda istihdam edilmesini sağlayacağız” müjdesini verdi.