SAÜ Diş Hekimliği Fakültesinde neler oluyor? Bu iddialar doğru mu? SAÜ Diş Hekimliği Fakültesinde neler oluyor? Bu iddialar doğru mu?

SATSO’nun açıklamasında, 13 Mart tarihinde yürürlüğe giren borç yapılandırması olarak tanımlanan 7440 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu” ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı olan Oda/Borsalar’ın üyelerine de ödeme kolaylığı sağlandığı belirtildi.
TBMM Genel Kurulunda, kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren kanun kapsamında TOBB’a olan borçlar (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre, üyelerin oda ve borsalara olan aidat, navlun hasılatından alınacak oda payları ve borsa tescil ücreti ile oda ve borsaların Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine olan aidat borçları, bunlara ait faiz, gecikme faizi, gecikme zamları) yeniden yapılandırıldı.
Kanun kapsamında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine de ödeme kolaylığı sağlandı.

Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs 2023 
Açıklamada, “7440 sayılı Kanun, üyelerinin SATSO’ya olan 2022 yılı ve öncesine ait geçmiş dönem aidat borçlarını ödemede kolaylık getirmektedir. Kanun ile geçmiş dönem aidat borçlarına isabet eden gecikme zamlarının tamamı af olmakta, sadece anapara ödemesi yapılabilmektedir. Anapara ödemesinde 9 taksite kadar da taksitlendirme imkanı sağlanabilmektedir. Kanundan yararlanmak isteyen SATSO Üyeleri 31 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar SATSO hizmet binasına gelerek başvuruda bulunabileceklerdir” denildi.