ALTUĞ VE KURİŞ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri bugün seçime gidiyor. Birlikte girdikleri seçimleri kazanarak biri Yönetim Kurulu Başkanı diğeri ise Meclis Başkanı olarak 4 yıldır Sakarya Ekonomisi'ne yön veren kurumun başında bulunan Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş bugün yapılan organ seçimlerinde komitelerinden oy alarak çıkabilirse başkanlık için yarışacaklar. SATSO'da üyeler, meslek komitesi üyelerini ve meclis üyelerini seçimleri ile başlayan seçimlerde üyelerin seçtiği komite üyeleri SATSO Başkanını belirleyecek.

FeH4yw6XwAIqRGb

İKİ AYRI SANDIKTA OY

Yaklaşık 9 bin üyenin oy kullanması beklenen SATSO, bünyesinde 34 meslek komitesinde 222 komite üyesi ve 95 meclis üyesi barındırıyor. SATSO komite seçimleri için 20 sandık kuruldu.  Farklı renkte zarfa oy atılıyor. Saman rengi zarfa 5 bin 560 kişi oy tercihini atacakken 2 bin 929 üye ise koyu mavi zarfa oylarını atacak.  Müteahhitler iki ayrı sandıkta oy kullanırken, perakende ve toptan gıda temsilcileri tek sandıkta oy kullanacak. Diğer meslek komiteleri birleştirilmiş sandıklarda oylarını kullanacaklar.

FeIMoD4XkAIMtxh

HAYIRLI OLSUN

SATSO mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “2022-2026 Dönemi SATSO organ seçimlerimiz an itibariyle başladı. Saat 17.00’ye kadar sürecek olan seçim sürecimizin hoşgörü içerisinde geçmesini diliyor; Sakarya’mız, Oda camiamız ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Odamız seçimleri için sandık başına giderek oyumuzu kullandık. Çıkacak sonucun şehrimiz ve Oda camiamız için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

talip-kuris-satso-meclis-1-1663677270