SATSO Ağustos ayı olağan meclisinde gündem dışı söz alan SATSO 29. Meslek Komitesi'nden (Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri) Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız, ilginç bir eyleme imza attı.

ÇÖZÜM YOK
SATSO Ağustos ayı olağan meclisinde gündem dışı söz alan SATSO 29. Meslek Komitesinden (Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri) Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız, ilginç bir eyleme imza attı.

Taçyıldız, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Geçmiş aylarda ben burada okullar ile ilgili sorunları dile getirirken sayın Rıfat beyi eleştirmiştim. Ve bizim konumuzla ilgilenmiyor diye dert yanmıştım sayın başkan o ayın 13’ünde yani toplantıdan bir gün sonra beni aradı. Birlikte telefonda konuştuk. Kendisine teşekkür ederim. Ben ilgisiz olduğunu düşünüyordum ama o kadar ilgisiz değilmiş. Beni yine TOBB’a davet ettiler. Ayın 13’ünde sayın bakanımla görüşme imkanım oldu. Burada anlattığım gibi kurumlarımızın sıkıntılarını anlattım. Ama üzgünüm sonuç yok. Yapılacak bir şey yok."

KİMSE ÇARE OLMADI 
"Ve değerli arkadaşlarım her birinizin çocuğu var. Özel okullara çocuk gönderiyorsunuz. Bize dedi ki sayın bakanım e dedi sınıf kontenjanlarını 30’a çıkardık şimdi size sorarım. Hanginiz 30 kişilik sınıfa çocuk gönderirsiniz. Hangi özel okul 30 kişilik sınıflar düzenler. Gönderir misiniz yok. Üzgünüm. Şimdi ben her gün aynı şeyleri anlatacağım, her gün aynı şeyleri anlatacağım. Çünkü biz okullarımızın, kreşlerimizin, dershanelerimizin, oylarıyla buraya geldik. Onların derdini bu kürsüde anlatmak zorundayım.  Bizlere geçmiş yılların enflasyonu ile kısaca şöyle diyeyim 2021-2022’nin gerçek olmayan enflasyon oranları ile 2022-2023’ü yönetmemizi, idare etmemizi istiyorlar. Bu doğru bir şey değil. Biz anlattık anlattık anlattık. Hiç kimse bizim derdimize çare olmadı."

KIRMIZI BANTLI EYLEM!
"Şimdi sadece 1 dakikanızı rica ediyorum. Konuşmayacağım. Ağzıma da bir bant kapatacağım belki birileri bir şey anlar. Kırmızı bant seçtim özellikle. Niçin çünkü yanıyoruz. Böyle bir şey olamaz. Eğitim bu kadar önemsiz midir! Bu feryadımız kendi çıkarımız için değil. Yanımızda çalıştırdığımız insanlara karşı. Öğretmenlerimizi mutlu etmek istiyoruz. Çalışanlarımızı mutlu etmek istiyoruz. Evet velilerimiz de mutlu etmek istiyoruz ama velilerimiz de çocuklarının doğru düzgün eğitim alabilmesi için okullarımıza katkı sağlamaya hazır ama kanunlar bize izin vermiyormuş, yönetmelikler izin vermiyormuş."