Bilim, Kitap, Sanat, Film, Spor ve Kariyer olmak üzere 6 farklı temada oluşturulan festivalde SATSO, Kariyer Sokağında SAMİB ile ortak açtığı stant ile yerini alarak öğrenciler ve vatandaşlarla buluştu. 
satso_sau_fest2
Başkan Altuğ stantları dolaştı
Festivali ziyaret eden SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, stantları ziyaret ederek bilgi aldı ve SATSO stant’ında SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan başta olmak üzere birçok önemli ismi ağırladı, öğrenciler ve halk ile buluştu.
Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ festivali değerlendirerek, “Şehrimizde bugüne kadar yapılan en kapsamlı festival olan SAÜFEST, Sakarya’ya yeni bir soluk getirecektir. Kampüs alanında oluşturulan ve 6 farklı tema ile ilgililerle buluşan festivalde SATSO olarak bizler de yerimizi aldık. SAMİB ile ortak stant alanımızda, meslek lisesi öğrencilerine ‘Kalifiye Meslek, Garanti Gelecek’ mottosuyla similasyonlarla kısa bilgilendirmeler yapılıyor. SAMİB’in bu çalışmasının gençlerin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve nitelikli istihdama kazandırılmaları açısından çok verimli olacağını düşünüyorum. SAÜFEST’in de gelenekleşerek uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum. Ülkemizin en güzel kampüslerinden birine sahip olan şehrimiz, bu festival ile özellikle gençliğe yönelik cazibe merkezi konumuna gelecektir” dedi.

satso_sau_fest3