SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, KGK İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim ve Kurul Üyeleri’nin katıldığı ziyarette kurulun özellikle 'Sanayide Kadın Eli Projesi' başta olmak üzere kadın istihdamına yönelik çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

"Akla sadece gıda ve el işi gelsin istemiyoruz"
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, “Kadın istihdamı ve üretimi denince akla sadece gıda ve el işi gelsin istemiyoruz. Sakarya’nın da bu anlamda potansiyele sahip olduğunu, projemizin bu SATSO öncülüğünde çok daha verimli işleyeceğini ve sanayide kadın istihdamına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sanayi devam ettiği sürece insan ihtiyacı sürekli olacak. Ellerinden her iş gelen, koskoca toplumların yetişmesinde en büyük emeğe sahip olan kadınlarımızın sanayide de her işin üstesinden gelebileceklerini biliyoruz” ifadelerini kullandı.

satso_kadin_girisimcilerden_ziyaret1
"Sanayi için çok büyük bir projedir"
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim ise, TOBB Kadın Girişimciler Kurulumuz öncülüğünde tüm ülke genelinde başlatılan 'Sanayide Kadın Eli' projesi Sakarya’da da yaygınlaşması, amacına ulaşması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projenin amacı Sanayide ihtiyaç olunan nitelikli kadınları, ev hanımı olan kadınlarımızı ve meslek liselerini bitirmiş olan öğrencilerimizi sanayiye çekebilmektir. Şu ana kadar Türkiye genelinde 2 binin üzerinde kadın istihdamı sağlandı. Sakarya’da da kadınlara ulaşmamız lazım. Ülkemiz kadınları, sanayi için çok büyük bir projedir” diye konuştu. 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ise gerçekleştirilen ziyaretten dolayı SATSO Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesine teşekkür etti. Projenin hem kadın istihdamı hem de sanayideki nitelikli personel açığı açısından oldukça faydalı olacağını belirten Savaşçı, kadınlarımızın bu niteliğe erişmesi adına verilebilecek eğitimlerde memnuniyetle işbirliği içinde olabileceklerini ve destek vereceklerini ifade etti.

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, Kadın Girişimciler Kurulu’na kadınlara yönelik azimli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.