SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Erdem Ercan öncülüğünde Yönetim Kurulu Üyeleri, SATSO Ticaret AR-GE Komisyonu Başkanı Fahri Özdemir ile Komisyon Üyeleri ve CADDER Başkanı Yaşar Yıldırım ile dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda; ticaret erbaplarını dolaşan heyet, afetzede çocuklara Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kıyafet, ayakkabı, çorap, oyuncak gibi bayram hediyeleri aldı. 
5 yıldır belli aralıklarla ve özellikle bayram öncesi yerel ticaret erbabının desteklenmesi, piyasanın canlanması konusunda bilinç oluşturmak için alışveriş etkinlikleri düzenleyen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bu yıl alışveriş etkinliğini depremzede çocuklar için gerçekleştirdi.

satso_bayram_aliseverisi2
SATSO Heyeti hem alışveriş yapıp hem de yerel işletme sahipleri ile sohbet etme imkanı buldu. Ticaret erbaplarına işlerine hayırlı işler temennisinde bulundular. İşletme sahipleri kampanya için SATSO’yu tebrik ederek destek olmaktan mutluluk duyacaklarını da eklediler. 
Alışveriş etkinliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Altuğ; depremlerde yitirilen canların acısının büyük olduğunu söyledi.Felaketin ardından kayıpların acısının yanında geride kalan insanların psikolojik ve sosyal yaşamlarına katkı sunabilmek adına da sorumluluk duyduklarını belirten Altuğ, "3 Nisan’da başlattığımız etkinliğimize yoğun bir destek geldi ancak bizler de sahaya çıkıp güzel örnek olmak istedik. Her girdiğimiz işletme kampanyaya oldukça duyarlı davrandılar. Üyelerimiz desteklerini esirgemeyerek az-çok demeden birçok oyuncak ve bayramlık hediye aldılar.  Hem alanlara hem de satanlara teşekkür ediyorum.BizSakarya olarak çok duyarlı, depremi yaşamış ve halden anlayan, zor durumda olanlara her zaman el uzatan bir şehiriz" ifadelerini kullandı.

satso_bayram_aliseverisi4
Meclis Başkanı Erdem Ercan ise, "Depremzede çocuklarımızı bayramda mutlu edebilmek gayesiyle Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak başlattığımız bayramlık ve oyuncak kampanyamız için Çark Caddesi ve Uzun Çarşı'da alışveriş yaptık. Biliyoruz ki bu çocuklarımızın asla sarılmayacak yaraları, telafisi mümkün olmayan kayıpları var. Onların hüzünlerini her zaman paylaşıyoruz, ama yüzlerine bir gülümseme kondurmanın da çabasındayız. Kampanyamıza destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

satso_bayram_aliseverisi3
Kampanyada 3 Nisan'dan bu yana SATSO hizmet binasında toplanan yardımlara ek olarak bugün satın alınan ürünler bayram öncesinde deprem bölgesine ulaştırılarak çocukların mutluluğuna ortak olunması amaçlanıyor.

satso_bayram_aliseverisi5