Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, bu özel güne yönelik açıklamada bulundu.

Altuı, “Odamız bugün 105. yılına ulaşmanın coşkusunu ve haklı gururunu yaşıyor. 31 Mayıs 1917 tarihinde 13 müteşebbis tarafından dönemin zorlu şartlarında şehrimiz iş dünyasına destek olmak adına ciddi bir sorumluluk üstlenerek kurulan odamız, 105 yılda birçok ilki başardı, üyelerinin ve Sakarya’nın yararına olacak sayısız projeyi hayata geçirdi. Bugüne baktığımızda ise 15 bine yakın üyesiyle Sakarya’nın en büyük ve Doğu Marmara’nın da en etkili odalarından biri konumuna erişti.

105 yıla baktığımızda vizyonumuz ve misyonumuz çerçevesinde köklü tarihimizden aldığımız güç ile amaç ve hedeflerimizi yüksek tutarak üyelerimize, şehrimize ve ülkemize hizmet ettik, etmeyi de sürdürüyoruz. Kurum geleneklerimize bağlı kalarak bugünün teknolojisine, düşüncelerine, trendlerineöncülük ederek üyelerimize rehberlik ediyoruz.

“Gurur duyuyoruz”

Şehir olarak, sahip olduğumuz rekabet üstünlüğünün sürekli kılınması noktasında itici gücümüz tüccar ve sanayicilerimizdir.Sakarya ekonomisinin yüzde 90’nını temsil eden üyelerimiz ile sinerjimizi her geçen yıl daha da geliştiriyoruz. Bu da Sakarya’nın tamamına yayılıyor. Bizi güçlü kılan üyelerimizin gayretidir. Şehrin her konusunda sözü dinlenen, görüşü alınan etkin bir kurum olmamız üyelerimizin bizlere verdiği desteğin bir göstergesi olmuştur. 105 yılın getirdiği deneyim ve saygınlığı, devamlı güçlendirdiği kurumsal yapısı, geçmişten günümüze hayata geçirdiği projeleri ve Sakarya'ya kazandırdığı çalışmalarla, odamızla gurur duyuyoruz.

satso_105_yasinda2

“Tek durak hizmet binaları üyelerimize105. yıl armağanıdır”

105. yılımızda camiamıza kazandırdığımız ‘Tek Durak Ofis Hizmet Binaları’mız da yıldönümümüzde kurumsal varlık nedenimiz olan kıymetli üyelerimize armağanımız ve teşekkürümüzdür. SATSO camiamız başta olmak üzere ilimiz ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.

‘Sorunlarına dokunmadığımız üyemiz kalmasın’ anlayışı ile çalışmaya devam ediyoruz. Sakarya’nın gelişmesi adına bugüne kadar olduğu gibi şehrimiz için taşın altına elimizi koymaya devam edeceğiz.

satso_105_yasinda3

Bu duygu ve düşüncelerle kurucumuz Şumnulu Hilmi Efendi başta olmak üzere hizmet ederek ebediyete göç etmiş tüm yöneticilerimize, üyelerimize rahmet diliyorum. Ayrıca bugüne kadar her kademede odamıza katkı sunarak çeşitli kademelerde emek ve hizmet vermiş yöneticilerimize, üyelerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.