Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketlerinin ardından bölgede yaraların sarılması ve depremzedelerin hayatının en hızlı şekilde normale döndürülmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce ivedi şekilde gönderilen ekipler sayesinde içme suyu konusunda bölgeye katkı sağlanırken, takviye ekipler sayesinde altyapı onarımı da hızla yapılmaya başlandı. Kahramanmaraş ilinin altyapı onarımında önemli rol oynayan SASKİ, tespit ettiği arızaları onararak bölgede kalıcı çözümleri hayata geçiriyor.

saski_deprem_bolgesinde_altyapi_calismalarini_surduruyor (2)
"YARALARI HIZLA SARACAĞIZ"
Çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın su konusunda yaşadığı sorunları çözüme kavuşturmak için bölgeye sıklıkla ekiplerimizi göndermeye devam ediyoruz. İhtiyaç halinde araç ve teçhizatlarımızla birlikte alanında uzman personellerimizi anında deprem bölgesine sevk ediyoruz. Yaşanan sorunların giderilmesi için bölgede bulunan çalışma arkadaşlarımız tespit ettikleri arızaları onarmaya devam ediyor. İş birliği içerisinde yürüttüğümüz çalışmalar sayesinde bölgede yaraları hızla saracağız” ifadeleri kullanıldı.

saski_deprem_bolgesinde_altyapi_calismalarini_surduruyor (1)