Yaşanan afetin yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek için hazırlanan yardım tırı ile pek çok ihtiyaç malzemesinin yer aldığı malzemeler, afet bölgelerine doğru yola çıktı.
SASİAD üyelerinin yoğun katılımıyla hazırlanan yardım tırında; çadır, battaniye, yorgan, termal içlik, çorap, ton balığı konservesi, powerbank şarj cihazı, yastık, çocuk bezi, kar maskesi, bere, hijyenik ped ve su gibi pek çok ihtiyaç malzemesi yer aldı.

sasiad_yardim_tiri3
Yaşanan afetten dolayı büyük üzüntü duyduklarını ifade eden SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tamer Birlik, “SASİAD olarak, deprem felaketinin yaralarını bir nebze olsun sarabilmek için depremin yaşandığı ilk andan itibaren bölge halkına destek olmak için harekete geçtik. Gün, birlik olmalı günü. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Yaşadığımız bu zorlu süreci millet olarak dayanışma içerisinde atlatacağımıza inanıyoruz. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Ülkemize geçmiş olsun” diye konuştu.

sasiad_yardim_tiri2