SAPANCA'DA TURİZM

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, kurul üyesi kurum temsilcileri ile Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediye Başkanlığı ve Sapanca Villa ve Bungalov İşletmecileri Derneğinin temsilcileri katıldı. Toplantıda “Sapanca ve Bölge Turizmi”,“Karavan Park Projesi”, “Sağlık Turizmi Çalıştayı”, “Sürdürülebilir Turizm Programı” konuları değerlendirildi.

WhatsApp Image 2023-07-13 at 19.33.18

“KARAVAN PARK”

Sapanca’nın konaklama kapasitesi, ilçeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı, ilçenin tanıtımı için turizm danışma bürosunun kurulması, konaklama tesislerinin belgelendirilmesi gibi konular hakkında kurula bilgi verildi.  SATSO Turizm Komisyonu tarafından ilimizde ilki Millet Bahçesinde olmak üzere belirli alanlarda 3-4 araç kapasiteli ve kısa süreli konaklama içeren “Karavan Park” alanları oluşturulması hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.

WhatsApp Image 2023-07-13 at 19.33.19

ÜYELER BİLGİLENDİRİLDİ

2023 yılı içerisinde yapılması planlanan “Sağlık Turizmi Çalıştayı”nın yeri ve tarihi ile çalıştay masaları ve katılımcılar hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi. Bakanlığımızdan belgeli konaklama tesislerinin yıl sonuna kadar almak zorunda olduğu “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” ile ilgili mevcut istatistikler üzerinden değerlendirme yapılarak toplantı sona erdi. 

Gençlerin hayal gücüyle Sakarya için 4 proje Gençlerin hayal gücüyle Sakarya için 4 proje

WhatsApp Image 2023-07-13 at 19.33.19 (1)