18 yaş altı ve 18 yaş üstü iki kategori

Sapanca Belediyesi bünyesinde amigurumi, takı tasarımı, sepet örücülüğü, makrome, fotoğrafçılık, satranç, giyim, nakış, el sanatları, İngilizce, cam altı boyama, halı dokuma, resim, iğne oyası, örgü, punch nakışı, seramik, çini, taş baskı, resim, model uçak tasarım, yazarlık, diksiyon, işaret dili, aile içi iletişim, kodlama, ebru, mis sabun, yazarlık, mangala, tiyatro, keman, gitar, bağlama, kemençe, ney, sosyal medya eğitimi, robotik tasarım dalların da eğitim verilmesi planlamaktadır. Kursların on merkezde hizmet vereceği aktarıldı. 18 yaş üstü ve 18 yaş altı olmak üzere iki grupta başvuruların alınacağı belirtildi.

Hemşerimizin yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ilçe halkının sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da kültür sanat kurslarını Sapancalılar ile buluşturmaya devam edeceklerini dile getirdi. Başkan Özen, “İlçemizi eğitimin, kültürün, sanatın, sporun merkezi haline getirmek adına faaliyetlerimize devam ediyoruz. Sapanca Gençlik Merkezimizde yaz/ kış yüzme kurslarımız, yine yaz ve kış spor kurslarımız ile her yaştan hemşehrimizi kültürel ve sanatsal aktivitelere yönlendirerek yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Ücretsiz olarak düzenleyeceğimiz 2022-2023 dönemi kültür sanat kurslarımıza kayıtlarımız başladı. Tüm vatandaşlarımızı kayıt olmaya davet ediyorum” dedi.

Kurslara katılmak isteyenlerin, nüfus cüzdan fotokopileri ve doldurulacak form ile Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Sapanca Belediyesi Beyaz Masa veya Sapanca Halk Eğitim Merkezi’ne kayıt yaptırabilecekleri aktarıldı. Kültür kursları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün 0 264 592 01 75  nolu telefonundan ayrıntılı bilgi alabilecekler.