Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5’ncisini düzenlediği Genç Atölye eğitimlerinde dersler devam ediyor. Bu kapsamda Geleneksel Sanatlar atölyesindeilk hafta dersinde Türk çini sanatı hakkında genel bilgileri, malzemeleri öğrenen gençler aynı zamanda örnekleme ve kâğıt üzeri bitkisel motif çizimi gerçekleştirmişti. 

genc_atolye3-1
ÇİNİ SANATI
Bu hafta ise çini kara üzerine tahrirleme ve boyama çalışmaları yapıldı. Çini sanatının canlandığı derste öğrenciler sanatlarını icra etti. Öğrencilerin ortaya çıkardığı eserler ise görenleri büyüledi. Gençlerin büyük ilgi gösterdiği atölyede ayrıca ebru, tezhip, minyatür ve hat dersleri de veriliyor.

genc_atolye2-1
EĞLENCELİ VE ÖĞRETİCİ
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Geçmişten günümüze kadar neredeyse hiç bozulmadan ve daima gelişerek günümüze kadar gelen geleneksel sanatlarımızı sürdürmek adına gençlerimize ebru, tezhip, minyatür ve hat eğitimleri veriyor, geçmişimizi ve tarihimizi gençlerimize aşılıyoruz. Bu eğitimlerle gençlerimizin tarihimize ve el sanatlarımıza olan büyük ilgisi ile karşılaştık. Eğlenceli ve eğitici anların yaşandığı atölyemizde gençlerimize başarılar diliyoruz” denildi.

‘Karagöz Göklerde’ oyununun  sıradaki durağı Karapürçek oldu ‘Karagöz Göklerde’ oyununun sıradaki durağı Karapürçek oldu

genc_atolye4-1