Kocaali Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile ortaklaşa düzenlediği "Plaj Futbolu Ligi Kocaali Etabı" dört takım arasında oynandı. Kocaali Plajı'nda oynanan karşılaşmalarda Karasuspor ve Kocaalispor takımları finale yükseldi.
Final karşılaşmasında Karasuspor’u 6-4 skorla yenen Kocaalispor 9 puana çıkartarak şampiyon olurken, Kocaali Sahil Spor takımını mağlup eden Sinanoğluspor 2.’liği, Karasuspor 3’üncülüğü, Kocaali Sahil Spor Genç takımı ise 4’üncülüğü elde etti. 

sampiyon_kocaalispor6
Kupa töreninde konuşan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Ülkemizde 14 etabı bulunan Plaj Futbolu etapları, Kocaali’mizin de katılmasıyla 15’e yükseldi. Bu futbol coşkusu inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek. Bu vesile ile ilçemizde bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen Milletvekilimiz Lütfi Bayraktar’a,  TFF Bölge sorumlusu Ferruh Sezgin’e, ilçemizin evladı Oktay Sarı’ya, gönüllü olarak spora kendilerini adayan Recep Kurt ve Muzaffer Albay kardeşlerimize, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi. 

Razgatlıoğlu ilk yarışta ikinci oldu Razgatlıoğlu ilk yarışta ikinci oldu

sampiyon_kocaalispor4
Kupa törenine Başkan Acar’ın yanı sıra, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, TFF Bölge Sorumlusu Ferruh Sezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Güneş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilal Hazar ve sporseverler katıldı.
Kocaalispor takımı, Alanya'da gerçekleştirilecek olan Plaj Futbolu Süper Finalleri'nde Türkiye şampiyonluğu için mücadele edecek.

sampiyon_kocaalispor7

sampiyon_kocaalispor2

sampiyon_kocaalispor8