Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne çalışma ziyaretinde bulundu. Ziyarette Sakarya müzesi ve kütüphanelerinin genel sorunları dile getirilerek, çözüm önerileri ele alındı.

Tarlalarında tohumları toprakla buluşturuyor Tarlalarında tohumları toprakla buluşturuyor

TBMM’de AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci’yi de ziyaret eden Acar,  kütüphanelerle ilgili genel sorunları konuştu. Görüşmede, Milletvekili Ali İnci’nin desteği ile Bakanlık oluruyla açılan Hendek Rasim Paşa Halk Kütüphanesinin işleyişi ve Hendek İlçe Halk Kütüphanesi olarak kullanılmak üzere yapım süreci devam eden yaklaşık 2 bin 200 m² kullanım alanına sahip kütüphane binasının ve Arifiye İlçe Halk Kütüphane binasının iç tefrişatının yapılarak hizmete açılması konuları ele alındı.

Aynı zamanda 2024 yılı Yatırım Programına alınan yeni Sakarya İl Halk Kütüphanesi değerlendirildi. Mevcutta kiralık bir binada hizmet veren İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü birimlerinin de yapılacak olan Sakarya İl Halk Kütüphanesi binası içerisinde yer alması hususunda fikir birliğine varıldı.