Sporcu emekli askerler Sakarya’da buluştu Sporcu emekli askerler Sakarya’da buluştu

Cumhuriyetimizin 100. Yılına denk gelen bu müsabakanın İzmir’de oynanması da müsabakaya ayrı bir hava kattı.

Temsilcimiz Sakaryaspor mücadelenin ilk yarısında kendisinden beklenen oyunun uzağında kaldı. Pozisyon yaratmakta zorlanan yeşil-siyahlı ekibimiz, rakibine karşı etkili ataklar bulamadı.

Buna karşın Altay, 20’nci dakikada golcü oyuncusu Marco Paixao’nun attığı golle 1-0 öne geçti ve maçın ilk yarısı Altay’ın 1-0 üstünlüğü ile sonuçlandı. 

Mücadelenin ikinci yarısında daha istekli ve arzulu bir oyun ortaya koyan Sakaryaspor, rakip kalede üst üste pozisyonlar buldu. Bu pozisyonların bir çoğunu cömertçe harcayan ekibimiz, aradığı golü 54’üncü dakikada Del Valle ile buldu ve skoru 1-1’e getirdi. Bu dakikadan sonra rakibin bir kez daha üstüne giden ekibimiz, 85’inci dakikada Murat Cem Akpınar’ın golü ile skoru 2-1’e getirdi.

İlerleyen dakikalarda başka gol olmayınca Sakaryaspor, ligde 2’de 2 yaparak Adanaspor’un ardından Altay’ı devirdi ve puanını 15’e çıkardı.

Stat: Alsancak Stadı
Hakemler: Oğuzhan Aksu, Samet Özkul, Sabri Öğe
Altay: Eren Karataş, Ceyhun Gülselam, Sefa Özdemir, Efe Sarıkaya, Salih Sarıkaya (Deniz Kadah), Zeki Yıldırım (Mehmet Onur Yıldız), Mehmet Gündüz (Yusuf Tekin), Arda Gezer (Enes Öğrüce), Eren Erdoğan, Tolga Ünlü, Marco Filipe Paixao
Teknik Direktör: Mustafa Ati Göksu
Sakaryaspor: Cihan Topaloğlu, Oğuz Yıldırım, Isaac Donkor, Erdi Dikmen, Bülent Cevahir, Hasan Kılıç (Rajko Rotman), Sinan Kurt, Odise Roshi (Ali Ülgen), Mikail Okyar (Murat Cem Akpınar), Yonathan Del Valle (Burak Süleyman), Kabongo Kasongo
Teknik Direktör: Tuncay Şanlı
Sarı Kartlar: Dk.38 Arda Gezer, Dk.52 Eren Erdoğan, Dk.79 Deniz Kadah (Altay), Dk.19 Isaac Donkor, Dk. 67 Sinan Kurt, Dk.74 Hasan Kılıç (Sakaryaspor)
Gol: Dk. 20 Marco Filipe Paixao (Altay), Dk.54 Yonathan Del Valle, Dk.85 Murat Cem Akpınar (Sakaryaspor) 
Kırmızı Kartlar: Dk.32 Tuncay Şanlı (Sakaryaspor Teknik Direktörü)