ADA TRENİ İLE İLGİLİ ÖN BİLGİLER

Halen günde 5 sefer yapan Ada treninin  5 vagona çıkarılmasında yolculuk yapacaklar için yeterli olmadığından İlgili mercilerden bu yolcu yoğunluğu için yetkililerce  ek seferler  talep edildiği ve  TCDD genel Müdürlüğünden gelecek cevabın beklendiğini açıkladılar, Pendik son durakken  Gebze’ye alınan  seferler. Bir kısım halkımız memnun etmezken, çocuklu  aileler, yaşlılar ve yükü olanlar.  Pendik’te indiğimizde  Marmaray  Banliyö trenlerinde oturacak yer  bulamazken Gebze’de ilk durak olduğu için oturacak yer bulabiliyoruz ve ayakta gitmekten kurtulduk diyorlar. Bizde bu konuda  Gebze’ye kadar giderek bu konuyu tespit ettik. Tabi son raporumuzu Sakarya’dan, Hendek ve Akyazı dan gelen ve Tren Yolculuğunu Ekonomik olduğu için tercih eden  halkımız ve öğrencilerimiz adına yetkililere teşekkür ediyoruz. Komisyon Başkanı Fikret Kökalp, Kamuran Tan, Önder Döker, Erdal Erdem, Oktay Ertem  Armağan Bahadır, Büyük şehir başkanımıza raporun son şeklini sunacağız dediler.

SASTOP  TARIM KOMİSYONU BAŞKANI 

Önceki dönem Ziraat odası başkanı  Hamdi Şenoğlu’nun rapor tanıtım gösterisinden sonra Komisyon üyeleri Oğuz Kalay  Hüseyin Balta, Bingül Artan,   Ve diğer katılımcılar  görüşlerini alındıktan sonra  rapor son eklini alacaktır. Özellikle  Harika ve Lezzetli Besinler konusundaki detaylar, GDO lu yiyecekler, fazla karbonhidratlar ve şeker tüketiminin İnsan sağlığına zararları    raporda yer alacak bazı konulardır.  Tabi ki  ‘’ Sizi daha Sağlıklı yapan şey bir başkasını  aynı oranda sağlıklı  yapmayabilir. Buna Biyokişiselleştirme diyoruz sağlığın ip ucu da burada yatıyor. Raporumuz konuları halkımızın sağlık önceliğinde bu konunun uzmanlarının açıklamaları  olacaktır dediler.  Enflemasyon  vücudumuzun 7 Bölgesinde görülür Beyin ve sinir sistemi, Sindirim sistemi, Detoks sistemi, Kan şekerini kontrol eden sistem, Endokrin sistemi, Kas iskeleti sistemidir.  Sağlıklı beslenmek için ip uçları önümüzdeki toplantıda hazırlanacak  raporumuzda geniş yer alacaktır dediler.

SUNİ TATLANDIRICILAR

Kanser Komisyonu  Başkanı   Önceki  Şeker iş Sendikası  Başkanı Oğuz kalay Komisyon adına  üyeler Av. Önder Döker,   Hüseyin Balta, Mustafa  Yıldız,  Bingül Artan, Haluk Akbay  Suni tatlandırıcıların aşırı tüketilmesi halinde içindeki Aspartan denilen maddenin   vücuda ok zararlı olduğu ve ok önemli hastalıklara sebep olduğu açıklanmaktadır. Raporumuzda yetkililerinde bildiği bu konu için uyarılara katılmalarını isteyeceğiz. 

SAKARYA HALKININ TRAFİK SORUNU

Sakarya’mız eski bir şehir olduğundan eski yerleşim yerlerinde  sokaklarımız dar olup, ve de fazla otopark mevcut olmadığı için  yol kenarlarına park edilmekte ve trafik sıkışmaktadır.  Şehrin çeşitli yerlerinde  yapılan tetkiklerde  Trafik Komisyonu Başkanı . Aytaç Güner,   Oktay Ertem,   Önder Döker  Haluk Akbay, Hülya Lüleci halkın son şikayetleri olan  yollarımızdaki dairelerde   Özellikle  Sabah ve akşam iş ve okul çıkışları saatlerinde  döner kavşakların trafik ışıkları en az 2 saat çalıştırılmalı ve bu saatlerdeki trafik kaosunun çözülmesini istemektedirler. Bu halkın isteği sıradan bir istek değildir. Bu kilitlenme önlenmelidir. Ayrıca bu yerlerde   Döner kavşak dibinde bulunan yaya geçitleri hem yayaları hem  araç sahiplerini de  sıkıntıya sokmaktadır. Tam döner kavşağın dibine  izin verilen yaya geçitleri  en az 3 araba boyu uzağa alınmalı ve de nerede olursa olsun  sapaklarda da10  15 metreye park edilmemelidir. Geniş raporumuz yetkililere sunulacaktır. 

dc94c499-4958-4b52-8417-359c92628530