Karasu Kaymakamlığı tarafından olumsuz hava koşulları sebebiyle ikinci bir duyuruya kadar denize girişler yasaklandı. Kararın ardından cankurtaranlar, vatandaşlara denize girmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Denizin tadını çıkarmak için Karasu sahiline gelen tatilciler, yasağı öğrenince şoke olurken, kimi tatilciler şemsiyelerini ve kamp sandalyelerini toplayıp bölgeden ayrılırken kimi tatilciler ise sadece kumsalın tadını çıkarabildi.

karasuda_denize_girmek_yasaklandi (1)
“Suya giremedikleri için üzüldüler”
Sahile geldiğinde denize girişin yasaklandığını öğrenen Özlem Çelik, “İki kızımla beraber denize girmek için gelmiştik ama maalesef denizdeki aşırı dalgadan dolayı denize girmenin yasak olduğunu öğrendik. Şuanda da sadece kumsalda oturarak denizin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Aslında çocuklar denizin tadını çıkartmak istiyorlardı ve suya giremedikleri için üzüldüler. O yüzden şuanda kumsalda idare etmeye çalışıyoruz” dedi.

karasuda_denize_girmek_yasaklandi (3)
“Planlarımız mahvoldu”
Tatilci Gamze Dursun ise “Denize girme yasağı ile birlikte planlarımız mahvoldu. Çok hevesliydik ama denize giremiyoruz maalesef, kumsalın tadını çıkartmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

karasuda_denize_girmek_yasaklandi (4)

karasuda_denize_girmek_yasaklandi (2)