RAYLI SİSTEM

Demiryol-İş Sendikası  Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, Adapazarı Serdivan hattı arasında gerçekleştirilecek olan raylı sistem ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Yaman; açıklamasında şu ifadelere yer verdi, "Dünyanın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerinde yük ve yolcu taşımacılığı sistemleri “Raylı Sistem” ile yapılmaktadır. Raylı sistem ekonomik, çevre dostu ve güvenli bir ulaşım sistemidir.Raylı sistemin bir özelliği de, şehir içlerinde oluşan trafik sorununu çözmesidir. Ülkemizde raylı sistem birçok şehrimizde başarı ile hizmet vermekte ve halkımızın memnuniyeti ortadadır. Projelerin birçoğu Ulaştırma Bakanlığımızca gerçekleşmiştir.

Bu merkez hastalara şifa olacak Bu merkez hastalara şifa olacak

MEMNUN ETTİ

Sakarya’mızda yıllardan beri “raylı sistem”in şehrimize kazandırılması ile ilgili sivil toplum örgütleri, halkımız, yerel yöneticiler ve basınımızın talepleri ortadadır.Demiryol-İş Sendikası olarak, Raylı Sistemin şehrimize kazandırılması adına bugüne kadar görüş ve düşüncelerimizi paylaştık, zaman zaman bu düşüncelerimize karşı çıkanlar oldu, hatta rayların bu şehrin kalbinden sökülerek, Arifiye’ye Gar’ın taşınmasını savunanlar ile karşı karşıya geldik. Neticede 16/10/2023 tarihinde, Cumhurbaşkanlığımızın 7724 sayılı kararı ile, Adapazarı kampüs hattının, Ulaştırma Bakanlığımızca hayata geçirileceği kararı çıktı. Bugün tüm Sakaryalıları ilgilendiren bu karar bizleri de memnun etmiştir.

YENİ BÖLGELER

Alınan bu kararın uygulanması hususunda bakanlık çalışmalarının biran evvel başlaması en büyük arzumuzdur. Ancak; Sakarya’mıza bu müjdenin arkasından yeni bölgeler ve yeni hatların yapımı ile ilgili yeni kararların alınması ihtiyacının unutulmaması gerekmektedir. Bu kararın alınmasında, proje çalışmaları ve yetkililere sunulması Büyükşehir Belediye Başkanımızın ısrarlı takibi ile olmuştur. Bu vesile ile başta, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye, emeği geçen siyasilerimize, basınımızın bu konuyu sürekli gündeme taşıyan yazarlarına, sivil toplum kuruluşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. "