Sakarya'da kadınlar tarafından "Toplu Kaydet Vatanı Ayakta Tutar" sloganıyla düzenlenen kermesten elde edilen gelir, depremzedeler için kullanılacak.
Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği öncülüğünde Sakarya Demokrasi Meydanında düzenlenen kermesin açılışına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, CHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, siyasi partilerin kadın kolları, belediyeler, iş insanları, milli eğitim camiası ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yoğun katılım gösterdi.

kermes2
SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün kermesin açılışında yaptığı konuşmada Sakaryalı kadınların tek yürek olduğunu söyledi. Aygün, 'Sizi en iyi biz anlarız' sloganı ile yola çıktıklarını ifade ederek, "Sakaryamız asrın felaketini yaşadığımız acı günden bu yana her anlamda bölgede yaraları sarmaya devam ediyor. Bugün Sakaryamızın güçlü kadınlarıyla el ele omuz omuza hazırladığımız kermes bütün şehirlerimize örnek olsun. Gün birlik, beraberlik ve dayanışma günü" dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de kermese destek verenlere teşekkür ederek, "Sakaryamızın tüm girişimci kadınlarının yapmış olduğu bu gayret ve destek veren bütün kurum ve kuruluşlarımızı yürekten tebrik ediyorum. Kadının olmadığı bir toplumun kalkınması olmaz. Bizim tarihimizde, kültürümüzde, inancımızda kadınlar her daim söz sahibi olmuştur" diye konuştu.

kermes3 copy
Konuşmaların ardından katılımcılar gıdadan giyime, aksesuardan temizlik malzemesine kadar birçok ürünün yer aldığı kermesi gezerek eşleri ile birlikte bol bol alışveriş yaptılar.  

kermes5

kermes4

kermes6

kermes7