EYFOR kongresine, başta Azerbaycan ve KKTC olmak üzere, farklı ülkelerden ve yurt içinden, eğitim alan çok sayıda rektör, dekan, profesör, doçent ve doktora seviyesinde bilim insanı akademisyenin dışında, Milli Eğitim Bakanlığı mensupları, okul yöneticileri ve öğretmenlerden oluşan bin 200 kişi katıldı.

sakaryali_egtimciler6

Kongrede, çok sayıda panel, oturum, bildiri ve poster sunumları gerçekleştirilirken, eğitimin hemen her alanındaki sorunlar bilimsel veriler ışığında tartışıldı, makâleler, bilimsel bildiriler ve poster sunumları gerçekleştirildi. Kongrede ayrıca, ülke genelindeki öğretmenlerin e-twining, erasmus, TÜBiTAK, Teknofest gibi platformlarda gerçekleştirdiği çalışmalardan iyi örneklerin, geniş kitleler tarafından tanınması ve etkin tecrübe paylaşımlarında bulunulması sağlandı.

sakaryali_egtimciler2

Sakarya EYUDER üyeleri de Türkiye'nin en büyük Eğitim Forumu ve Kongresi olan EYFOR-13’e, 20 kişilik bir ekiple katıldı. EYUDER Sakarya İl Temsilcisi Cengiz Kıyak, kongrede Sakaryalı eğitimcilerin 5 sözlü bildiri ile 15 poster sunumu yaptıklarını söyledi. İl Temliscisi Cengiz Kıyak ayrıca EYUDER Olağanüstü Genel Kongresi'nde Dernek Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

sakaryali_egtimciler5sakaryali_egtimciler4sakaryali_egtimciler3