Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, saat: 04.17 sıralarında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

kahramanmaras_depremi (3)
Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Türkiye'nin bir çok ilinde olduğu gibi Mersin, Adana,Hatay ve Osmaniye'de hissedildi.

Depremin yaşandığı bölgede çok sayıda binanın yıkıldığı ve enkaz altında kalanların olduğu öğrenildi.

kahramanmaras_depremi (4)
Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş ve çevre illeri etkileyen 7.4 büyüklüğündeki deprem sonrası uluslararası yardımı da içeren 4. seviyede alarm durumu ilan ettiklerini açıkladı.

BAŞKAN YÜCE'DEN AÇIKLAMA
Öte yandan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bölgede yaşanan depremin ardından bölge hakına geçmiş olsun dileklerini iletti.

kahramanmaras_depremi (1)
Deprem bölgesine Sakarya'dan yardım için ekiplerin sevk edildiğini açıklayan Başkan Ekrem Yüce, "Kahramanmaraş ve bir çok şehirde gerçekleşen deprem nedeniyle acil kurtarma ekiplerimizi bölgedeki kardeşlerimize destek olmak için gönderiyoruz." ifadelerini kullandı. Başkan Yüce, “99 yılında benzer bir deprem yaşamıştık. Bu acıyı en iyi biz anlarız. Bizler deprem yaşayan bireyler olarak hassasiyetimizle hemen ilgili illerimizle temas kurup, ihtiyaç olarak yapmamız gerekenleri kendilerinden aldık. Şu an ekiplerimiz deprem bölgesine hareket halinde. Bir yandan battaniye bir yandan gıda temini yaparak elimizden geldiğince destek olacağız. Onların yarası bizim yaramız, kardeşlerimizin dertleri bizim dertlerimiz. Onların şu an en ihtiyaç duyduğu bu dönemde Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak kardeşlerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

kahramanmaras_depremi (2)

“Çok değişik bir depremle karşı karşıyayız, 10 il etkilendi”
Bölgeye gitmek için hazırlıklarını yapan Sakarya Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı K9 Köpekli Arama Birim Amiri Murat Akbaş, “Türkiye’nin gerçeğidir deprem. Biz 24 saat hazırız Sakarya itfaiyesi olarak ama şöyle bir durum var. Çok değişik bir depremle karşı karşıyayız. 10 il etkilendi ve ciddi yıkımlar var. Milletimizin başı sağ olsun başta inşallah tez zamanda arama kurtarma çalışmaları başladı biz de onlara katılacağız ve biz de onlara katılıp kurtarabildiğimiz kadar insan kurtaracağız” dedi.

Kerem Kınık: "İstifam kaosa dönüşür!" Kerem Kınık: "İstifam kaosa dönüşür!"

AW820824_05AW820824_04AW820824_03AW820824_01