Sakarya Sanat Galerisinde, Sakarya Vali Yardımcısı Selda Dural başkanlığında yapılan toplantıya, Prof. Dr. Mustafa İsen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, Müdür Yardımcısı Mehmet Güngör, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sinan Çileli, SUBÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Gülçin Özbay, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Tanıtma Şube Müdürü Yasin Dişli, MARKA Sakarya Koordinatörü Abdulkadir Uslu, Seçkin Otel Genel Müdürü Şenol Çırpan, Sapanca Turizm Derneği Başkanı Berrin Yılmazer, SAÜ’den Öğretim Görevlisi Dr. Ayşegül Kırtel, Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Uzmanı Sena Elif Gözgü, Pamukova Belediye Başkan Yardımcısı Osman Cerrahoğlu, Folkart Derneği temsilcileri Erol Duman ve Öğretim görevlisi Dr. Tülin Çoruhlu katıldı. Müze Müdürlüğünde görevli Sanat Tarihi Uzmanı Ebru Savaş’ın Sakarya'da müzecilikle ilgili sunumuyla başlayan toplantıda daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, Justinianus köprüsü çevresinde fikir olarak ortaya atılan müze binası ve ören yeri projesi hakkında kurula bilgi verdi.

turizm_toplantisi2
Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya'nın coğrafi önemi ve zengin kültürel ve tarihi geçmişinin müzeler aracılığı ile insanlara sunulması ve geçmişle geleceğe köprü vazifesi yapacak müzelerin çoğaltılmasının öneminden bahsederek dünyadan örneklerle kurulu bilgilendirdi.
Toplantıda, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanlıkları ile özel sektör kuruluşlarının birlikte iş birliği yaparak Sakarya'nın müzecilik konusunda hak ettiği yeri alması konusunda fikir birliğine varıldı.

turizm_toplantisi3