HER YIL KUTLANIR

Modern anlamda Türk Polis Teşkilatı, 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul'da kurulmuştur. Bu nedenle 10 Nisan, Polis Teşkilatı'nın kuruluş günü olarak kabul edilir ve her yıl kutlanır. Polisler, 7/24 görev yaparak kamu düzenini sağlamak, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için büyük bir emek ve fedakarlık gösterirler. Polis Haftası, bu emeklerin ve fedakarlıkların takdir edilmesi için bir vesiledir. Polis Haftası'nda düzenlenen etkinlikler ve törenler, polisler ve vatandaşlar arasındaki iletişimi ve güveni artırmaya katkıda bulunur. Polis teşkilatı, bir ülkenin güvenliği ve istikrarı için hayati öneme sahiptir. Polis Haftası, bu teşkilatın önemini ve toplumdaki rolünü vurgulamak için bir fırsattır.

G Koq H5 L Xk A A Ow

DEMOKRASİ MEYDANI

Bu kapsamda Sakarya'da Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törene Sakarya İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve emniyet amirlerinin yanı sıra emniyet mensupları da katılım gösterdi.  İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş'un Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan tören çelenk sunumun ardından, saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi. Törenin ardından İl Emniyet Müdürü  Selçuk Doğuş makam katında çeşitli birimlerdeki personeller ile bir araya gelerek personellerin 10 Nisan Polis Haftasını kutladı. Müdür Doğuş aynı zamanda yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla personelin bayramını kutlayarak  tebrik etti.

Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde üstyapı çalışmaları başladı Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde üstyapı çalışmaları başladı

G Koq I F J Wo A A3Jc8G Koit Vx Xs A A5G A NG Koiq2Z Wo A E9 SegG Kois Mv Xc A Am 9JG Koq H8H W E A Az B Y