ÖNEMLİ BİR ADIM

Bu doğrultuda 18. Meslek Komitesi ve SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Gazi Kılıçaslan, 18. Meslek Komitesi Başkanı İlker Ergül, 18. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Bora İshakoğlu, Sakarya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Semih Uçar, Mimarlar Odası Başkanı Bora Altınışık, Jeoloji Mühendisleri İl Temsilcisi Yalçın Meriç ve Jeofizik Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi Temsilcisi Serhan Mandıracı Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu ziyaret etti.  Söz konusu ziyarette Sakarya’nın zemin sıvılaşması, zemin iyileştirmeleri ve kentsel dönüşüm çalışmalarının depreme hazırlık konusunda önemli bir adım olduğunun altı çizildi.

FİKİR ALIŞVERİŞİ

Başkan Işıksu ile görüşmenin ardından değerlendirmede bulunan SATSO 18. Meslek Komite Başkanı İlker Ergül, şu ifadelere yer verdi; “Deprem kuşağında yer alan bir kentte yaşıyoruz. Sağlam yapıların yanı sıra zeminin de aynı sağlamlıkta kalması gerekiyor. Bu doğrultuda, şehrimizde inşaat sektörü ile ilgili meslek örgütleri olarak kentsel dönüşümün en acil uygulanması gereken merkez ilçemiz Adapazarı Belediyesi Başkanımız Mutlu Işıksu ile bir araya gelerek sürekli üzerinde durduğumuz ve belli aralıklarla bir araya gelerek görüştüğümüz kentsel dönüşüm ve yerinde parsel bazlı kentsel dönüşümün hızlandırılması ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk.

Asgari ücret Temmuz'da 10 bin TL olur! Asgari ücret Temmuz'da 10 bin TL olur!

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Deprem bu şehrin önemli bir konusudur. Bu yüzden yaşanan süreci göz önüne aldığımızda hızlı aksiyonlar alarak planlanan çalışmaları gerekli iş birliği ile ivedilikle tamamlamak gerektiğini dile getirdik. Bu konuda meslek odalarımız dahil olmak üzere SATSO 18. Meslek Komitesi olarak da destek vereceğimizi ifade ettik. Olası bir deprem felaketine hazırlık kapsamında Sakarya’da kentsel dönüşüm, zemin iyileştirmesi konularının takipçisi olacağız. Bu konu şehrin en aciliyet arz eden ve tüm kesimlerin hem fikir olarak birlikte hareket etmesi gereken konularının başındadır.

SİYASET ÜSTÜ

Depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm, siyaset üstü bir konudur. Şehrin geleceğini tayin edecek böyle ciddi bir durumda, ilçe belediyelerimizle görüşmeye devam edeceğiz, siyasi parti temsilcilerimiz ve ilgili tüm kurumlarla da görüşeceğiz. Bu hepimizin sorumluluğunda olan bir konu.” Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu da söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şehir için hayati öneme sahip bir konuda iş birliği, iyi niyet ve desteklerinden dolayı sektör temsilcilerine teşekkür etti.