Dokumacı parti binasında partililerin ve dostlarının yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda, milletvekili aday adaylığını şu sözlerle açıkladı:
“Değerli ailem, değerli dava arkadaşlarım, kıymetli basın mensupları öncelikle yeni bir yola çıkacağımız bu önemli günde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Farkındaysanız lafıma değerli ailem diyerek başladım, çünkü benim için İYİ Parti evladımız, onun yanında yürüyen, onu kollayan, büyüten herkes de ailem olmuştur. Bu evlat öyle kolay doğmamış, 5 yaşına gül bahçelerinde güle oynaya gelmemiştir. Bu evlat; ülkenin her yönü ile uçuruma yuvarlandığını, evlatlarımıza yaşanabilecek bir ülke kalmayacağını düşünen bir avuç iyi ve cesur insanın, korku imparatorluğu yaşandığı bir dönemde adeta baş kaldırısı ile doğmuştur.

476694fd-b2a0-44fb-9938-1de0bcc386ac
Kurucu arkadaşlarımız neler yaşadığımızı, nelerle itham edildiğimizi çok iyi bilirler. Yola çıktığımız o günlerde, en yakın dostlarımızın bile işiniz mi yok sizin, sıkıntı yaşayacaksınız, sizi toplayacaklar ve buna benzer bir sürü sözüne kulak tıkayıp, bir avuç inanmış insan Genel Başkanımızın yanında yola koyulduk. Sakarya’mızda bir binanın garajında doğan evladımız, bugün Sakarya’da en büyük iktidar adayı partisi olarak pırıl pırıl parlamaktadır.

5165c5f1-d96f-438b-b842-5d73af6d68a4
Bu nedenle öncelikle partimizin kurucusu Başta kıymetli liderimiz, Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener, partimizin ve bizlerin abisi Genel Başkan Yardımcımız Sn. Ümit Dikbayır, bugün bizle olan ve olamayan tüm kurucularımız, partimize sonradan katılan gücümüze güç katan yol arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki o gün o yola çıkma cesaretini gösterdiniz ve iyi ki vazgeçmediniz.

587a81b6-d31e-47e9-97fb-940744fe7666
İşte bende Serdip Dokumacı olarak partimin Kurucu İl Başkan Yardımcısı, Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı ve son olarak Adapazarı İlçe Başkanı görevlerini büyük bir onurla yerine getirmeye çalıştım. Şimdi ise gerek ailem, gerek parti büyüklerim, gerek yol arkadaşlarım ile yaptığımız istişareler sonucunda aynı hedefte, aynı amaçta yeni bir yola çıkma kararı almış bulunmaktayız. Bu vesile ile partimden milletvekili aday adayı olduğumu sizlerle paylaşmak, kamuoyuna duyurmak istiyorum. Allah bu yolda yar ve yardımcımız olsun, ülkemiz, şehrimiz ve partimiz için hayırlı olsun... İlk gün yola çıkarken şehrimize, ülkemize ve evlatlarımıza borcumuz var şiarından hiçbir şey değişmedi, bugün de aynı düşünceler ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.

8b018342-08f2-40e3-89af-888315a3867f
İliklerine kadar Sakaryalı ve Sakarya sevdalısı olarak sizlerin desteği, parti büyüklerimizin takdiri ve hemşerilerimizin teveccühü ile ülkeme ve şehrime borcumu ödemek istiyorum. Son olarak sözlerimi bir kez daha, hiç sıkılmadan, daha gür bir şekilde sonlandırmak istiyorum. Biz iyi ve cesur insanlar bu yola çıkarken ilk sözümüz Türküm, Doğruyum, Çalışkanımdır Son sözümüz ne mutlu Türküm diyene.”

3c01358c-4bdb-4908-9cdc-9b488ca99af4